Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lublin 3:3. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Pogoń Szczecin - Zagłębie Lublin 3:3. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Problemem jest mentalność piłkarzy i "brak nosa" dyrektora sportowego do nowych zawodników - tak oceniał sytuację Pogoni Szczecin prezes firmy, która jest głównym sponsorem klubu.
Wojciech Wardacki, szef Grupy Azoty oraz Zakładów Chemicznych "Police" zadeklarował jednocześnie, że nie wycofa się z finansowania Pogoni. Ale nie szczędził krytyki zarówno wobec dyrektora sportowego Macieja Stolarczyka, jak i zawodników.

- Problem jest w piłkarzach. Ten mój zarzut w stosunku do dyrektora sportowego Pogoni - pana Stolarczyka, to przesympatyczna osoba, ale on nie ma nosa. Wybiera piłkarzy, którzy mentalnie nie są przygotowani do walki. Mam wielkie słowa uznania do Frączczaka, to jest człowiek, który się przejmuje. Natomiast w przypadku innych - gdy jestem zawodowcem, i wiem, że nie mam kondycji [wcześniej z klubu odszedł trener przygotowania fizycznego - przyp. red.], to idę do siłowni, biegam, a nie po przegranym meczu idę do klubu go-go i się relaksuję - mówi Wardacki.

Prezes Wardacki odniósł się do sytuacji sprzed kilku tygodni, kiedy trzech zawodników Pogoni oraz członków sztabu kibice zauważyli w jednym z nocnych klubów w Szczecinie. Mieli być pijani.

Pogoń Szczecin jest na ostatnim miejscu w tabeli ekstraklasy. W niedzielę u siebie Portowcy prowadzili w meczu ligowym z Zagłębiem Lubin po pierwszej połowie 3:1. Ale skończyło się na remisie 3:3 - gola, który pozbawił Portowców zwycięstwa, rywale wbili w drugiej minucie doliczonego czasu gry.
Wojciech Wardacki nie szczędził krytyki zarówno wobec dyrektora sportowego Macieja Stolarczyka, jak i zawodników.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty