Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Bogusław Liberadzki. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Bogusław Liberadzki. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Nie miejmy wątpliwości, że inicjatywa wyszła ze strony polityków opozycji - tak szczeciński europoseł SLD Bogusław Liberadzki odpowiadał na pytanie, dlaczego Polska znalazła się "na celowniku" Komisji Europejskiej.
Dlaczego Polsce przyprawia się w Europie "gębę" antysemickiego i ksenofobicznego kraju, gdy to w Niemczech przykładowo policja musi ochraniać żydowskie świątynie - pytał gościa prowadzący rozmowę Piotr Cywiński. Zwrócił też uwagę na regularne wizyty polityków "totalnej opozycji" w Brukseli.

- Co do podróżowania, to posłowie Platformy Obywatelskiej tutaj po prostu są. A od czasu do czasu przewodniczący Platformy przyjeżdża, a wcześniej szef klubu PO. Natomiast Nowoczesna nie ma posłów do Parlamentu Europejskiego. Cała współpraca z panem Verhofstadtem właśnie na tym polega, że specjalnie przyjeżdżał wcześniej przewodniczący Petru. Pani Lubnauer jako przewodnicząca jeszcze nie zdążyła być. I to prawda, że to z tej strony była inicjatywa. Co do tego nie miejmy wątpliwości - odpowiadał Liberadzki.

Przy czym, jak tłumaczył szczeciński europoseł SLD, o ile uruchomienie procedury przeciw Polsce, czyli artykułu 7 jest niemal pewne, to już sankcje przeciwko naszemu krajowi mało prawdopodobne. Bo nie będzie na to wymaganej zgody wszystkich państw Wspólnoty.
Dlaczego Polsce przyprawia się w Europie "gębę" antysemickiego i ksenofobicznego kraju, gdy to w Niemczech przykładowo policja musi ochraniać żydowskie świątynie - pytał gościa prowadzący rozmowę Piotr Cywiński. Zwrócił też uwagę na regularne wizyty polit

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty