Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Senator Platformy Obywatelskiej Jan Rulewski. Fot. Adam Nurkiewicz, źródło: www.pl.wikipedia.org/Boston9
Senator Platformy Obywatelskiej Jan Rulewski. Fot. Adam Nurkiewicz, źródło: www.pl.wikipedia.org/Boston9
Czuję się z tym źle - mówił w "Rozmowach pod krawatem" senator Platformy Obywatelskiej Jan Rulewski, pytany o odczucia po uruchomieniu wobec Polski artykułu 7. traktatu o Unii Europejskiej.
Jak stwierdził Rulewski, z tego powodu chciałby znów założyć maskę rozpaczy, jaką ubrał w Senacie podczas debaty o ustawie nowelizującej Krajową Radę Sądownictwa.

- Mój ból wynika z faktu, że my nie uczestniczymy w budowie wielkiego projektu europejskiego. Nie uczestniczymy, bo projekt europejski nie polega na akcie politycznym, spotkań, uzgodnień, tylko na budowie ideowej Europy. Ideowej rozumianej jako wyciąganie lekcji z historii - mówił senator PO.

Zaprzeczeniem realizacji idei europejskiej - jak mówił senator Jan Rulewski - jest na przykład nieprzyjmowanie przez Polskę uchodźców.

W środę Komisja Europejska wysłała do krajów członkowskich wnioski o stwierdzenie zagrożenia dla praworządności w naszym kraju. To reakcja urzędników z Brukseli na reformę wymiaru sprawiedliwości przeprowadzanej przez polski rząd. Zdaniem polskiej dyplomacji, procedura wszczęta przez KE ma charakter polityczny.

Uruchomienie artykułu 7. nie oznacza sankcji. Restrykcje, na przykład w postaci zawieszenia prawa głosu na unijnych naradach, przewidziane są na dalszym etapie.
- Mój ból wynika z faktu, że my nie uczestniczymy w budowie wielkiego projektu europejskiego - mówił senator PO.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty