Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin/Archiwum]
Dziś mija rok od pożaru escape roomu w Koszalinie, w którym zginęło pięć nastolatek.
Uczennice jednej klasy gimnazjum w escape roomie świętowały urodziny jednej z nich. Miejsce okazało się śmiertelną pułapką - w pomieszczeniu wybuchł pożar.

- Nie do pomyślenia, niesamowita tragedia. Nie do wyobrażenia. - Jaka tragedia, 5 osób, nie ma słów. - Straszny, straszny dramat - mówili mieszkańcy Koszalina.

Przed domem w którym zginęły nastolatki płonęło morze zniczy. W mieście została ogłoszona żałoba. Dziewczęta zostały pochowane obok siebie na koszalińskim cmentarzu. Nastolatki żegnali najbliżsi, koledzy, koleżanki, wielu mieszkańców Koszalina.

- Wszyscy, cały Koszalin w rozpaczy. - Nie mogę o tym mówić. - Wczoraj widziałem je w szkole i już ich nie ma. - Chodziłyśmy razem do jednej szkoły. Czułyśmy potrzebę uczcić pamięć. - Nie chcę o tym mówić. 10 lat z nią chodziłem, 4 do przedszkola i 6 do podstawówki. - Straszna tragedia - mówili mieszkańcy Koszalina.

Po tragedii prokuratura wszczęła śledztwo. Organizator escape roomu Miłosz S. ma zarzuty umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci nastolatek . Mężczyzna jest w tymczasowym areszcie do końca marca 2020 roku. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Z ustaleń śledczych wynika, że bezpośrednią przyczyną pożaru było rozszczelnienie butli z gazem. Dziewczęta zatruły się tlenkiem węgla. Późniejsza kontrola escape roomu wykazała wiele nieprawidłowości, między innymi - brak dróg ewakuacyjnych.

Po tragedii w całym kraju zarządzone zostały kontrole escape roomów. 80 procent nie spełniało wymagań bezpieczeństwa.
Przed domem w którym zginęły nastolatki płonęło morze zniczy. W mieście została ogłoszona żałoba.
Nastolatki żegnali najbliżsi, koledzy, koleżanki, wielu mieszkańców Koszalina.
Mszy żałobnej przewodniczył ksiądz Wojciech Pawlak, katecheta zmarłych dziewczynek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty