Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Pałac Prezydencki w Warszawie. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Pałac Prezydencki w Warszawie. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Jan Filip Libicki. Fot. libicki.pl
Jan Filip Libicki. Fot. libicki.pl
Jest szefem PSL, a to partyjni liderzy powinni kandydować - tak senator PSL, Jan Filip Libicki odpowiadał na pytanie: czym Władysław Kosiniak-Kamysz przewyższa urzędującego prezydenta?
To było pierwsze skojarzenie polityka PSL, członka szefa sztabu prezesa PSL.

- Prezydentura to najwyższy urząd w państwie i najbardziej klarowną sytuacją jest to, żeby ubiegali się o nią liderzy partyjni. Najbardziej nieklarowną sytuacją jest, gdy szeregowy poseł desygnuje kandydatów na premiera, prezydenta, na ministrów... To jest pierwsza rzecz, która najbardziej rzuca się w oczy - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Radia Szczecin Jan Filip Libicki.

Pytany o kandydatkę jego byłej partii czyli Małgorzatę Kidawę-Błońską polityk oceniał, że prawybory w PO były próbą odwrócenia uwagi ówczesnego zarządu od rozliczeń po przegranej kampanii parlamentarnej. Kidawa-Błońska w ogóle nie miała być kandydatem - tłumaczył Libicki.
Najbardziej nieklarowną sytuacją jest, gdy szeregowy poseł desygnuje kandydatów na premiera, prezydenta, na ministrów... To jest pierwsza rzecz, która najbardziej rzuca się w oczy - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Radia Szczecin Jan Filip Libicki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty