Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Joanna Lichocka. Fot. pl.wikipedia.org/wiki/Joanna_Lichocka
Joanna Lichocka. Fot. pl.wikipedia.org/wiki/Joanna_Lichocka
Ze względów wizerunkowych Joanna Lichocka powinna zrezygnować z mandatu poselskiego - mówił w "Rozmowie pod krawatem" senator PSL, Jan Filip Libicki.
Zdaniem polityka, który wcześniej był zarówno członkiem PiS jak i PO, partia rządząca ma problem po tym, jak obraz posłanki z wyciągniętym palcem obiegł media.

- Minęło kilka dni i jak na razie Prawo i Sprawiedliwość z kryzysem wynikającym z palca pani Lichockiej sobie nie poradziło. Może sobie poradzi, nie przesądzam tego. Ale z punktu widzenia Prawa i Sprawiedliwości na pewno tę sprawę przecięłaby rezygnacja pani Lichockiej z mandatu poselskiego. Czy to zrobi?! Ja pani Lichockiej nie będę radził - zastrzegł się senator Libicki.

Politycy PiS w odpowiedzi podkreślają, że - po pierwsze - Lichocka za swoje zachowanie przeprosiła. Po drugie - gdy mowa o pieniądzach na onkologię - to w czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości nakłady na służbę zdrowia wzrosły z ponad 60 miliardów złotych w 2015 roku do ponad 100 miliardów obecnie.

W tym - odpowiadają politycy PiS - ponad 2 miliardy złotych więcej przeznaczono właśnie na onkologię. I przyjęto rządowy program w tej dziedzinie ochrony zdrowia na kolejne 5 miliardów.
- Z punktu widzenia Prawa i Sprawiedliwości na pewno tę sprawę przecięłaby rezygnacja pani Lichockiej z mandatu poselskiego. Czy to zrobi?! Ja pani Lichockiej nie będę radził - zastrzegł się senator Libicki.

Dodaj komentarz 3 komentarze

A gdzie jest dziennikarz duklanowski???????, może przeswietla rodziców pani lichockiej??????????
A niby to czemu ma rezygnowac?
Pokazala Polakom to, co z calom Polskom robi PiS
Tylko jak tchiorzliwa malpa bez honoru nie chce powiedziec, ze pokazala to, co poakala. To tez postawa PiS. Bez honoru. Tchorzliwie
Pan Libicki świetnie potrafi manipulować emocjami i już od bardzo dawna stawia się za człowieka rozsądnego z sercem skierowanym w kierunku szacunku do drugiego człowieka... Aż dziwne ze nie dostał jeszcze Oskara za aktorstwo.
"Chciałbym przypomnieć szanownemu Panu następujące słowa, Pana premiera Tuska który mówił o „wyginięciu jak dinozaury“, Pana prezydenta Komorowskiego “Prezydent gdzieś poleci...“,w końcu Pana Sikorskiego o „dożynaniu watahy“. O słowach Pana innych ( ówczesnych ) kolegów z koalicji w osobach pana Niesiołowskiego, Kutza czy byłego członka PO pana Palikota już nie wspomnę !! Też wtedy ich Pan niby krytykował jednocześnie broniąc.
Pięknie się Pana Libidzkiego słucha w wywiadach TV i radiowych ; istny miód na serce dla tych ...którzy nie interesują się polityką albo znają ją tylko z przekazów medialnych swoich jedynych ulubionych mediów"!!
A jak Pan Libidzki głosował za poprawką PSL-u przeznaczając "żywą gotówkę" w kwocie 750 mln. z budżetu na media publiczne a nie 2 mld. w formie bezgotówkowej !? To kto zabrał kasę Onkologii ...??

Poszukajcie a znajdziecie...

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty