Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Sprzęt powstaje dzięki zaangażowaniu wielu ludzi i firm. źródło: https://www.facebook.com/wydawnictwokamera/?fref=mentions&__tn__=K-R
Sprzęt powstaje dzięki zaangażowaniu wielu ludzi i firm. źródło: https://www.facebook.com/wydawnictwokamera/?fref=mentions&__tn__=K-R
Sprzęt ochronny przeciw koronawirusowi prosto z drukarek 3D Politechniki Koszalińskiej. Powstało już ponad 1200 przyłbic.
Trafiły m.in. do szpitali w Koszalinie, Kołobrzegu i Sławnie, do koszalińskiej i kołobrzeskiej policji oraz strażaków z Kołobrzegu i Gościna. Sprzęt drukowany jest za darmo. Produkcja idzie pełną parą.

- Uruchomiliśmy 30 drukarek, stąd produkcja osiągnęła poziom ponad 100 sztuk dziennie. Jedna przyłbica, dobrze wydrukowana to jest 3 godziny. Przy szybkiej akcji, kiedy jest potrzeba przyspieszenia - możemy jedną wydrukować w 40 minut. Zamówień jest bardzo dużo, na razie nie nadążamy - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin profesor Tomasz Królikowski, szef Centrum 3D.

W Centrum wydrukowanych zostanie jeszcze półtora tysiąca przyłbic - dodaje profesor Królikowski.

W Politechnice drukowane są też specjalistyczne zawory i przejściówki do masek dla ratowników medycznych i strażaków. Sprzęt powstaje dzięki zaangażowaniu wielu ludzi i firm.
Zamówień jest bardzo dużo, na razie nie nadążamy - powiedział prof. Tomasz Królikowski, szef Centrum 3D.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty