Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zmiany związane z epidemią dla mieszkańców załatwiających sprawy w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie. Są nowe zasady obsługi, a każda sobota czerwca będzie paszportową.
Od piątku ponownie otwarte będzie wejście główne od strony Wałów Chrobrego. Stanie tam jednak bramka termowizyjna, bezdotykowo mierząca temperaturę ciała oraz automatyczny dozownik płynu do dezynfekcji rąk. Pracownicy i klienci muszą nosić maseczki.

Wizyty w urzędzie należy rezerwować przez internet.

Obsługa klientów w ZUW - komunikat ZUW

Nowe zasady obsługi klienta i wszystkie soboty czerwca – sobotami paszportowymi. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie przyjmuje klientów przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Od piątku do dyspozycji klientów otwieramy ponownie wejście główne od strony Wałów Chrobrego (wejście od ul. Jarowita będzie czynne tylko dla pracowników ZUW). Przy wejściu głównym stanie bramka termowizyjna, bezdotykowo mierząca temperaturę oraz automatyczny dozownik płynu do dezynfekcji rąk.

Zarówno klientów, jak i obsługujących ich pracowników, obowiązują maseczki. Każdy, kto ma do załatwienia sprawę w urzędzie, powinien wcześniej zarezerwować wizytę za pośrednictwem strony internetowej lub telefonicznie (wykaz numerów do poszczególnych wydziałów również na stronie internetowej).

- Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie klientów oraz pracowników urzędu zdecydowaliśmy o utrzymaniu konieczności wcześniejszej rezerwacji wszystkich wizyt w urzędzie – mówi dyrektor generalna ZUW Anna Kołek. – Zapobiega to tworzeniu się kolejek w budynku i przed nim. Taka obsługa skraca do minimum czas oczekiwania na załatwienie sprawy i zmniejsza ryzyko ewentualnego zakażenia koronawirusem, które przecież wciąż istnieje.

Po przyjściu do urzędu w punkcie informacyjnym będzie można potwierdzić swoją wizytę, a pracownik ZUW będzie kierował każdego klienta do konkretnego stanowiska obsługi.

Wciąż istnieje też możliwość internetowego załatwiania tych spraw, które nie wymagają osobistego stawiennictwa – np. w zakresie ubiegania się o zezwolenia na pracę za pośrednictwem portalu praca.gov.pl . Także wszystkie wnioski związane z obsługą cudzoziemców (karty pobytu, zaświadczenia rejestracji pobytu) przyjmowane są również poprzez skrzynkę podawczą ustawioną w holu głównym ZUW lub za pośrednictwem poczty.

Dodatkowo, w okresie przedwakacyjnym, uruchamiamy w ZUW soboty paszportowe – w czerwcu takich dodatkowych dni obsługi będzie aż cztery (6, 13, 20 i 27 czerwca).

- Zainteresowanie paszportami jak co roku jest bardzo duże – dodaje dyrektor generalna ZUW Anna Kołek – Dodatkowe dni dla obsługi klientów chcących wyrobić lub odebrać paszport z pewnością będą ułatwieniem dla osób, które nie mogą załatwić swojej sprawy w tygodniu pracy. Również na te wizyty w soboty paszportowe obowiązuje wcześniejsza rezerwacja – za pośrednictwem strony internetowej ZUW lub pod podanymi na stronie internetowej telefonami.

Centrum Prasowe
Wojewody Zachodniopomorskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty