Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Małgorzata Ostrowska. Fot. [Jacek Gulczyński]
Małgorzata Ostrowska. Fot. [Jacek Gulczyński]
Małgorzata Ostrowska obdarzona charakterystycznym głosem jest jedną z najpopularniejszych przedstawicielek polskiego rocka. Zadebiutowała w roku 1980 z grupą wokalną "Vist" tworzoną także przez Wandę Kwietniewską, Andrzeja Sobolowskiego i Grzegorza Stróżniaka. Zespół podczas XVIII Festiwalu Piosenki w Opolu przedstawił kompozycję "Poszedł w świat", która zajęła pierwsze miejsce w popularnym plebiscycie radiowym "Studio Gama". Wkrótce postanowiono zmienić styl i nazwę zespołu na "Skandal", a w roku 1981 podczas pierwszej profesjonalnej sesji nagraniowej w studiu Polskiego Radia Szczecin przyjęto ostatecznie miano "Lombard". Wówczas zarejestrowano m.in. słynne przeboje "Przeżyj to sam" i "Droga pani z telewizji".
Po 10 latach Małgorzata Ostrowska zdecydowała się na solową karierę. W przyszłym roku wokalistka obchodzić będzie czterdziestolecie pracy estradowej. Z tej okazji już dziś przygotowywane są koncerty jubileuszowe, a także album o artystce, który pisze Paweł Trześniowski – dziennikarz, współautor książki "Świat Magdy M" oraz scenarzysta znany m.in. z kinowego hitu "Miłość na wybiegu" i telewizyjnych seriali: "Apetyt na życie", "Rezydencja", "Hotel 52", "Szpilki na Giewoncie" oraz "Lekarze".
Historię powstania "Lombardu" i początków drogi scenicznej Małgorzaty Ostrowskiej wspominają autor wydawnictwa i Dorota Zamolska.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej
 

Zobacz także

2020-05-31, godz. 14:27 Natalia Kukulska flirtuje z Chopinem [POSŁUCHAJ] Jeśli ktoś myśli, że ta wokalistka śpiewa tylko piosenki pop takie jak "Sexi Flexi", "Im więcej Ciebie tym mniej", czy "Wierność jest nudna" jest w błędzie… » więcej 2020-06-01, godz. 10:51 Kiedy pierwsze spektakle w teatrach i koncerty w filharmonii? [ROZMOWA] Po wprowadzeniu czwartego etapu luzowania obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa, od 6 czerwca znów mogą funkcjonować kina, teatry, filharmonie, audytoria… » więcej 2020-05-31, godz. 14:38 "Cinematic Piano" Aleksandra Dębicza | Filharmonia w Szczecinie on-line [POSŁUCHAJ, GALERIA] Aleksander Dębicz – absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Elżbiety Tarnawskiej zagra w niedzielę (31.05.2020) w Filharmonii… » więcej 2020-05-31, godz. 14:53 Krzysztof Meisinger | Ekskluzywny kontrakt z brytyjską wytwórnią fonograficzną "Chandos" i Meisinger Music Festival… Krzysztof Meisinger w opinii wielu krytyków muzycznych, jak i melomanów z całego świata, jest jednym z najbardziej fascynujących i charyzmatycznych gitarzystów… » więcej 2020-05-31, godz. 15:45 Inspektor Jass na tropie Mingusa [POSŁUCHAJ] Cykl koncertów "Inspektor Jass na tropie, czyli jazz z historią w tle" przeniesiony został w przestrzeń Internetu. Kolejna odsłona comiesięcznych koncertów… » więcej 2020-05-31, godz. 15:49 Premiera filmu Eli Blanki pt. "Portret mamy" [POSŁUCHAJ] Pierwszy pokaz w tym roku, w formie kina plenerowego w Szczecinie zorganizowało w miniony piątek Stowarzyszenie "Kamera". Podwórko kamienicy gdzie mieści się… » więcej 2020-05-31, godz. 15:21 Pocztowa 19 - nowy adres na kulturalnej mapie Szczecina [ROZMOWA] W Szczecinie powstało nowe miejsce kulturotwórcze. Założyła je autorka "Kamienicy w lesie" - Monika Szymanik. "Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki… » więcej 2020-05-22, godz. 22:08 "Ósmy Bies" - opowieść o Arkadiuszu Kremzie [POSŁUCHAJ] 24 kwietnia 2020 roku w wypadku samochodowym w Oświęcimiu zginął tragicznie Arkadiusz Kremza - poeta związany z Mikołowem i grupą poetycką "Na Dziko"… » więcej 2020-05-24, godz. 15:48 Premiera on-line zespołu "Karłowicz Quartet" | Filharmonia w Szczecinie [POSŁUCHAJ, GALERIA] Kwartetów dwojga wspaniałych kompozytorów wysłuchamy w niedzielę (24.05.2020) podczas koncertu on-line pt. „Karłowicz Quartet” | Szostakowicz | Bacewicz… » więcej 2020-05-24, godz. 19:37 Druga płyta zespołu Tęskno [POSŁUCHAJ] 17 kwietnia ukazała się - w wersji cyfrowej - druga płyta zespołu Tęskno, zatytułowana po prostu "Tęskno". CD jak i winyl, będą miały premierę 29 maja… » więcej
12345