autopromocja

Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Piłkarze Pogoni Szczecin awansowali do finału Mistrzostw Polski juniorów starszych. Młodzi portowcy po porażce w Łodzi 0:1 z nawiązką odrobili straty na swoim stadionie.
Drużyna trenera Pawła Crettiego pokonała w niedzielę UKS SMS Łódź 2:0 w rewanżowym półfinałowym pojedynku. Pierwszego gola dla szczecinian w 85 minucie z rzutu karnego zdobył Szymon Waleński. Złotego gola na wagę awansu do finału w czwartej minucie doliczonego czasu gry strzałem głową uzyskał Aron Stasiak.

- Kuba Paprzycki ładną indywidualną akcją się popisał z prawej strony. Piłka była na wysokości głowy, nie trzeba było skakać, atakować ją na bliższym słupku. Szczęście w nieszczęściu, że trafiłem w bramkarza, który sparował ją na słupek i wpadła do bramki. Każdy gol jest ważny, każdy pomagał drużynie by dojść do półfinału. Teraz to bramka dająca zwycięstwo w dwumeczy i wejście do finału chyba jest najważniejszą i najlepszą dotychczasową chwila w moim życiu - mówił po meczu Stasiak.

Juniorzy Pogoni Szczecin w finale Mistrzostw Polski zmierzą się z Legią Warszawa, która po remisie 2:2 w niedzielnym rewanżu wygrała w Ząbkach z Lechem Poznań po dogrywce 4:2. Co ciekawe w ubiegłym roku portowcy także grali z Legią w finale i wówczas tytuł mistrzowski zdobyła stołeczna drużyna.

Tegoroczne finałowe mecze o złoty medal juniorów Pogoni z Legią odbędą się 24 oraz 28 czerwca.

Pogoń Szczecin - UKS SMS Łódź 2:0 (0:0)
1:0 - Szymon Waleński '85 (k)
2:0 - Aron Stasiak '90+

Złotego gola na wagę awansu do finału w czwartej minucie doliczonego czasu gry strzałem głową uzyskał Aron Stasiak.
Pierwszego gola dla szczecinian w 85 minucie z rzutu karnego zdobył Szymon Waleński. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Aron Stasiak. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Aron Stasiak, zdobywca gola na wagę awansu do finału. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Paweł Cretti, trener drużyny juniorów starszych Pogoni Szczecin. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]
Piłkarze Pogoni Szczecin awansowali do finału Mistrzostw Polski juniorów starszych. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin]