autopromocja

Pogoń Szczecin zremisowała na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław 0:0. Mecz 22. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy zakończył się podziałem punktów.
Piłkarze Dumy Pomorza oddali 7 strzałów na bramkę Matusa Putnockiego, jednak bramkarz ekipy Śląska doskonale poradził sobie z każdym z nich.

W 5. minucie meczu, po zagraniu ręką środkowego obrońcy Pogoni Szczecin Benedikta Zecha, rzut karny dla gości wykonywał Erik Exposito. Swoje niecelne uderzenie, snajper Śląska Wrocław, będzie chciał raczej szybko zapomnieć. Uderzył wysoko nad poprzeczką bramki bronionej przez Dante Stipicę.

Więcej zaczęło się dziać po wejściu na plac gry Pawła Cibickiego. Szwed polskiego pochodzenia, dla którego był to drugi występ w Pogoni, zmienił Michalisa Maniasa w 60. minucie gry.

Kapitan Dumy Pomorza Sebastian Kowalczyk mówił, że Pogoń w tym spotkaniu była lepsza i zasłużyła na więcej niż tylko jeden punkt.

- Początek nerwowy, na szczęście piłka nie wpadła do naszej bramki. Później już tylko, wydaje mi się, że przejęliśmy kontrolę. Brakowało tej kropki nad "i". Dobre zawody bramkarza Śląska. Ciężko było się przedostać pod bramkę rywala. Powinniśmy bramkę zdobyć w tym meczu - przyznał Kowalczyk.

Portowcy utrzymali się na 3. miejscu w tabeli. Śląsk Wrocław plasuje się na 4. pozycji. Liderem jest Legia Warszawa, która w sobotę wieczorem gra z Rakowem Częstochowa. W najbliższy piątek Pogoń Szczecin zagra na wyjeździe z Łódzkim Klubem Sportowym.