Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
Zobacz
Zobacz

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Lillehammer. To jego 36. zwycięstwo w karierze.
Polak skoczył 131,5 i 139,5 metra (264,3 pkt). O kilka punktów wyprzedził Słoweńców - drugi był Žiga Jelar, dla którego to pierwsze pucharowe podium (strata 5,3 pkt), a trzeci Timi Zajc (strata 6,7 pkt).

Punkty zdobyli jeszcze inni polscy skoczkowie - 8. miejsce zajął Dawid Kubacki (134,5 i 131,5 m, 247,7 pkt), 26. Piotr Żyła (129 i 111 m, 207,2 pkt), a 28. Maciej Kot (122 i 113 m, 195,6 pkt). Poza punktowaną trzydziestką: 34. Jakub Wolny (121 m, 100,6 pkt) i 50. Paweł Wąsek (80 m, 23,3 pkt). Kwalifikacji nie przebrnął Aleksander Zniszczoł.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Austriak Stefan Kraft (1659 pkt) - 140 punktów przed Niemcem Karlem Geigerem; tylko ci dwaj skoczkowie mają jeszcze szansę na końcowy sukces. Kubacki spadł na czwarte miejsce (1169 pkt), ale do trzeciego Japończyka Ryoyu Kobayashiego traci tylko dziewięć punktów. Stoch jest piąty (1031 pkt), Żyła jedenasty (617 pkt).

Stoch objął za to prowadzenie w turnieju Raw Air (1028,8 pkt). Ma 0,7 punktu nad drugim Niemcem Stephanem Leyhe i 9,7 punktu nad trzecim Jelarem.

Do zakończenia sezonu Pucharu Świata pozostały jeszcze tylko trzy konkursy, w tym dwa indywidualne - następny w czwartek w Trondheim. Już w środę odbędą się jednak treningi i kwalifikacje. Początek treningów o 15.30, kwalifikacji o 17.30.