Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Rada drużyny już porozumiała się z klubem - piłkarze Pogoni będą zarabiać mniej. To w związku z epidemią koronawirusa, zawieszeniem rozgrywek Ekstraklasy, a co za tym idzie mniejszymi wpływami do kasy klubowej.
W piątek Rada Nadzorcza ligi określiła zasady ograniczania pensji piłkarzy. Uchwała reguluje, że kluby mogą obniżyć wynagrodzenia o połowę, jednak do kwot nie niższych niż 10 tysięcy złotych - brutto lub netto - w zależności od typu umowy.

- Nie inaczej będzie w Pogoni Szczecin - potwierdza Krzysztof Ufland, rzecznik prasowy Dumy Pomorza. - W Pogoni Szczecin zarząd podjął już takie rozmowy z piłkarzami. Najpierw spotkał się z radą drużyny. Doprowadziło to do tego, że piłkarze, na początek właśnie rada drużyny, podpisali stosowne aneksy do dokumentów. Nie możemy mówić o konkretnych kwotach, bo kontrakt zawodniczy, jak każda inna umowa, jest objęty tajemnicą. Mówimy o wartościach, które zostały podane przez Ekstraklasę SA w komunikacie.

Wcześniej zarząd klubu zdecydował o cięciach w pensjach innych pracowników klubu. Prezes Pogoni Jarosław Mroczek poinformował o nich w liście, który opublikowało Radio Szczecin. Pracownicy klubowej administracji, biura prasowego czy też kadr, w zależności od wysokości gaży, zarobią mniej od 5 do 30 procent.
- Nie inaczej będzie w Pogoni Szczecin - potwierdza Krzysztof Ufland, rzecznik prasowy Dumy Pomorza.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty