Robert Lewandowski strzelił gola dla Bayernu Monachium w wygranym 2:0 (1:0) wyjazdowym meczu 26. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej z Unionem Berlin.
Kapitan reprezentacji Polski w 40. minucie wykorzystał rzut karny po faulu Serba Nevena Suboticia na Leonie Goretzce.

To 26. ligowa bramka 31-letniego napastnika w tym sezonie. Wynik meczu ustalił w 80. minucie Francuz Benjamin Pavard.

Lewandowski rozegrał całe spotkanie, a w bramce Unionu wystąpił Rafał Gikiewicz.

W innym niedzielnym meczu Kolonia zremisowała z Mainz 2:2 (1:0). Pierwszą po wznowieniu rozgrywek kolejkę Bundesligi zakończy poniedziałkowe spotkanie Werderu Brema z Bayerem 04 Leverkusen (20.30).

W tabeli prowadzi Bayern (58 pkt) przed Borussią Dortmund (54 pkt) i Borussią Monchengladbach (52 pkt). Kolonia - 10. (33 pkt), Union - 12. (30 pkt), Mainz - 15. (27 pkt).