Pożyteczni
Radio SzczecinRadio Szczecin » Pożyteczni
Pożyteczni
Pożyteczni
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce
Fundacja Kamienica 1 i Stowarzyszenie Media Dizajn, oraz Sylwia Cyza - Słomska reprezentuje Centrum Informacji Miasta w UM
Stowarzyszenie Progressum i Fundacja Kultury West and Art
W tym roku nie odbędzie się tegoroczne 19 spotkanie organizacji pozarządowych „Pod Platanami”. Kolejne za rok!
Walka z COVID 19 to nie tylko ograniczenia dla przedsiębiorców, uczniów, mieszkańców ale również wyzwanie dla organizacji pozarządowych. Miasto wspiera NGO poprzez specjalny pakiet pomocowy. Ale w związku z tegorocznym brakiem możliwości promocji działalności NGO podczas spotkania „Pod Platanami”, miasto zachęca do pochwalenia się działalnością. Można przesłać krótki filmik lub zdjęcie pokazujące pracę podczas pandemii korona wirusa. Z przesłanych przez NGO materiałów zrealizowane zostaną filmy promujący nasze, szczecińskie organizacje i ich działania w tym trudnym czasie.
Dodajmy Filmy lub zdjęcia wraz z krótkim opisem należy wysłać na adres bdo@um.szczecin.pl do 7 czerwca. A dzisiaj my będziemy promować NGO w tym OPP. Pojawią się dzisiaj Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, Fundacja Kamienica 1 i Stowarzyszenie Media Dizajn, Stowarzyszenie Progressum i Fundacja Kultury West and Art. Zaprezentujemy szerzej programy pomocowe Szczecina.
Fundacja Szansa dla Niewidomych i Katarzyna Kozak
Fundacja Szansa dla Niewidomych i Katarzyna Kozak
Razem dla Pauliny
Razem dla Pauliny
Fundacja Promocja Zdrowia
Fundacja Promocja Zdrowia
Fundacja Szansa dla Niewidomych
Razem dla Pauliny - Fundacja Hospicyjna "Dajmy nadzieję"
Fundacja Promocja Zdrowia
Dzisiaj nasze studio odwiedzą m.in osoby reprezentujące Fundację Szansa dla Niewidomych, Fundację Hospicyjną Dajmy Nadzieję i Fundację Promocja Zdrowia. Mówić będziemy o aktualnych działaniach, bo też niektóre z nich rozpoczęły swoją normalną działalność, a inne przygotowują się do niej. Zachęcimy także do wsparcia projektu pomocy "Razem dla Pauliny" na portalu Allages.
Dar dla Oddziału Św. Mikołaja od DKMS Polska
Dar dla Oddziału Św. Mikołaja od DKMS Polska
system dozoru-dar dla Oddziału Św. Mikołaja od DKMS Polska
system dozoru-dar dla Oddziału Św. Mikołaja od DKMS Polska
DKMS Polska
Stowarzyszenie na Rzecz osób Niepełnosprawnych MOST Koło nr 1
Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK w Szczecinie
Fundacja Kamienica 1
Klub Sportowy Inwalidów "Start"
Zapraszam na spotkanie z najbardziej aktywnymi ludźmi w sferze społecznej. Ostatnio częściej kontaktowałam się z moimi rozmówcami przez telefon, dzisiaj pojawią się również relacje z odwiedzin w ich siedzibach. Przyznają państwo, że tego typu spotkania mają inny wymiar. Zajrzymy dzisiaj do ZOO PCK w Szczecinie, do Fundacji Kamienica 1, ale już telefoniczna będzie rozmowa z przedstawicielami Klubu Sportowego Inwalidów Start, DKMS Polska i Stowarzyszeniem na Rzecz osób Niepełnosprawnych "MOST" Koło nr 1 w Gryfinie.
Fundacja Promocja Zdrowia
Fundacja Promocja Zdrowia
Przygotowania do otwarcia Koniczynki
Przygotowania do otwarcia Koniczynki
Polski Związek Głuchych Oddział Zachodniopomorski
Fundacja Promocja Zdrowia cz.1
Fundacja Promocja Zdrowia cz.2
Zapraszam na spotkanie z NGO. Dzisiaj będzie troszeczkę inaczej niż dotychczas, ponieważ wybrałam się w odwiedziny, aby na miejscu sprawdzić jak radzą sobie z realizacją działań na rzecz swoich członków i podopiecznych. I tak zajrzymy dzisiaj do PZG OZ a także do Fundacji Promocja Zdrowia do Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy, Terapii i Rehabilitacji „Koniczynka”.
Miejskie koty pod opieką TOZ
Miejskie koty pod opieką TOZ
Karolina Winter - Zielińska prezes TOZ w Szczecinie
Mówią Renata Rafa i Paulina Kasperska z DKMS Polska
Większość naszych NGO nie zaprzestało swojej działalności. Szyją maseczki, organizują pomoc dla seniorów i medyków, realizują wsparcie psychologiczne. Są jednak i takie organizacje, które nie mogły przerwać swojej pracy bo odbiorcy ich działań nie mogą pozostać bez wsparcia. Dzisiaj w związku z tym pojawią się przedstawicielki dwóch NGO, a mianowicie naszego szczecińskiego TOZ-u i ogólnopolskiej Fundacji DKMS Polska.
Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK
Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce
Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK
Fundacja Św. Mikołaja
Stowarzyszenie Jesteśmy
Dzisiaj postanowiłam skontaktować się m.in z PCK, Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce w Polsce, z Fundacją Św. Mikołaja i Stowarzyszeniem Jesteśmy, które założyli byli członkowie TPG Jednostki Zachodniopomorskiej. Warto posłuchać co mają do zaoferowania wymienione przeze mnie NGO w tych trudnych dla wielu czasach.
Nadia Chojnowska
Nadia Chojnowska
Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych
Fundacja Promocja Zdrowia
Nadia Chojnowska i Fundacja Siepomaga
O swoich codziennych działaniach opowiedzą dzisiaj Anna Pawłowska koordynatorka ds wolontariatu w Zachodniopomorskim Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie, Anna Okupińska tyflopedagog, dyrektor Ośrodka Koniczynka w Fundacji Promocja Zdrowia i Joanna Dobberstein foundreiserka w tej organizacji i Joanna Sawicka - Budziak trener, Coach.
Przypomnimy małą Nadię Chojnowską, która zbiera pieniądze na swoje leczenie, a dziewczynkę obok wielu ludzi z dużym sercem wspiera Fundacja Siepomaga.
Teatr My z Przybiernowa
Teatr My z Przybiernowa
Posłuchaj
Zapraszam na świąteczne wydanie audycji. Nasze spotkanie zaczniemy od przypomnienia reportażu, który opowiada o wyjątkowym teatrze. Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają”- napisał 400 lat temu William Shakespeare. A oni? Czy mają z tymi słowami jakiś związek? Żyli skromnie, mierząc się z trudami, smutkami, radościami codzienności i wspólnie pracując. Mijały dni, tygodnie, miesiące i lata...
Lecz oto nagle, nieoczekiwanie, coś im w duszy zagrało. Coś się zdarzyło... i tak oto powstał teatr. Teatr MY.
Teatr „My” - rozpoczął działalność w 2012 roku. W tym artystycznym projekcie biorą udział pracownicy wolińskiego koła Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym oraz rodzice chorych dzieci. Całemu przedsięwzięciu nadali tytuł „Niepełnosprawność - nieoczekiwany gość”. W czasie spotkań opowiadane są prawdziwe historie, o tym jak niepełnosprawność pojawia się w rodzinach, jak zmienia ich życie. Dwie odważne mamy: Bożena Daniluk, która ma syna z zespołem Downa oraz Magdalena Gniadek, mama chłopca z porażeniem mózgowym, prowadzą prelekcje, a towarzyszy im terapeuta Marek Deja. Opowiadają o troskach, radościach, problemach w wychowywaniu niepełnosprawnych dzieci. Już po pierwszych występach zdecydowali się poszerzyć formułę spotkań z widzami. Pojawiły się najprawdziwsze spektakle teatralne w Teatrze My z Przybiernowa.
Postanowiłam połączyć się dzisiaj z bohaterami reportażu: Bożeną Daniluk, Magdaleną Gniadek, oraz Markiem Deją z PSONI w Wolinie.
Franio Kepa
Franio Kepa
P. Niciejewski TWK w Szczecinie
J.Łaskarzewska PCK w Szczecinie
A. Grządkowska - Fundacja Św. Mikołaja
Pomagamy Mai Tucholskiej - Fundacja Siepomaga
Pomagamy małemu Frankowi - Fundacja Siepomaga
M. Kamińska - Kołota - PZG Oddział Zachodniopomorski
W dobie koronawirusa wiele organizacji musiało zawiesić stacjonarną działalność, ale to nie oznacza, że nic nie robią. Pomagają tak jak na to pozwalają warunki i możliwości, a więc prowadzone są dyżury telefoniczne specjalistów i wolontariuszy, włączają się w akcje pomocowe dla służby zdrowia, ale też kontynuują wsparcie dla osób będących w ich kręgu zainteresowania. Zaczynamy nasze wieczorne rozmowy o tym co ważne i ciekawe, a związane z OPP, dodam że możemy na ich rzecz przekazać 1% swojego podatku.
Zbiórka na rzecz Mai Tucholskiej na stronie Fundacji "Siepomaga"
Zbiórkę na leczenie Frania prowadzona jest tutaj:
www.siepomaga.pl/franekwojownik
#dobrowraca #franekwojownik #wojownikzsmafranek #franekpogońsma
Stowarzyszenie Feniks - Schronisko dla Bezdomnych przy ul Zamknietej
Stowarzyszenie Feniks - Schronisko dla Bezdomnych przy ul Zamknietej
Stowarzyszenie Feniks - nie zostali bez pomocy
Stowarzyszenie Feniks - nie zostali bez pomocy
Stowarzyszenie Feniks- kolejne maseczki dla bezdomnych z Zamkniętej
Stowarzyszenie Feniks- kolejne maseczki dla bezdomnych z Zamkniętej
Dary dla Feniksa
Dary dla Feniksa
Stowarzyszenie Feniks - środki ochrony
Stowarzyszenie Feniks - środki ochrony
Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Tanowie
Stowarzyszenie Feniks
Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych
Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne "Oswajanie sztuki" i ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki
Dzisiaj o swoich działaniach opowiedzą przedstawiciele Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Tanowie, Stowarzyszenia Feniks, które prowadzi Schronisko dla Osób Bezdomnych w Szczecinie przy Zamkniętej i w Policach, Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych oraz Stowarzyszenia Edukacyjno-Artystycznego "Oswajanie sztuki" i znanego wielu miejsca - ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki.
1234567