Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
Przegapiliście ostatnią Czekoladę? Nie ma problemu - najaktualniejsze wydania znajdziecie zawsze w tym dziale. :)
Czekolada wróciła do korzeni, czyli do grania klasycznego soulu. Przez dwie godziny w głośnikach zawitało sporo ballad, ale i bardziej energicznych nut. Swoją muzykę przypomnieli nam m.in. High Inergy, Enchantment, Montana, Mother's Finest, czy D.J. Rogers.

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #422
"Homecoming", "The Eddy", "Little Fires Everywhere", "Mrs. America", "To wiem na pewno" - to tylko niektóre z serialowych premier ostatnich dni, a towarzyszy im też dobra muzyka. W Czekoladzie słuchaliśmy utworów powiązanych nie tylko z serialami, ale także dokumentami, czy koncertami - szukaliśmy przy tym pomysłów na to, co można obejrzeć podczas wieczorów spędzanych w domu. :)

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #421
Stevie Wonder świętował w ubiegłym tygodniu siedemdziesiąte urodziny, więc postanowiłam, że będziemy świętować z nim, ale trochę inaczej niż zwykle. Tym razem spędziliśmy godzinę z utworami, które Stevie stworzył dla innych artystów (The Spinners, Syreeta, Minnie Riperton, czy Quincy Jones), ale i w tych kompozycjach Mistrz zabierał na chwilę głos. :) A pozostała część audycji to już kilka premier m.in. od Bitaminy, dvsn, Mosesa Sumneya, czy Binkbeats.

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #420
Betty Wright, Little Richard, Ty - artyści, którzy odeszli od nas w ostatnich dniach zagrali w Czekoladzie sporo świetnych kompozycji. A towarzyszyły im nowości o klasycznym brzmieniu - czyli jazz, balladowe duety, czy delikatny soul (Lianne La Havas, Aaron Taylor, Tenderlonious).

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #419
Adam Zieliński i Andrzej Mikosz wpadli do Czekolady, by zagrać kilka numerów ze "Śpiewnika domowego", a przy okazji trochę sobie porozmawialiśmy o tej epce. Udało nam się też zahaczyć o Szczecin, sprawdzić, czemu imprezy mogą być pouczające, pogadać o tańcu, sambie, irytujących wpływach w muzyce i wielu innych rzeczach.

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #418
Po kilku tygodniach audycji tematycznych nastał czas, by sprawdzić, co słychać w świecie premier - a ten świat jak zwykle bardzo bogaty. :) Nowe płyty wydali Thundercat, Alfa Mist z Emmavie, czy Tom Misch z Yussefem Dayesem. Z premierowymi kompozcjami odwiedzili nas też Jamie Lidell, James Blake, Kid Cudi i Tarik (oczywiście wśród wielu innych świeżynek).

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #417
Po czterech latach bez Prince'a wróciliśmy na dwie godziny do jego dyskografii, gdyż ona nadal potrafi mocno zaskoczyć. Tym razem skupiliśmy się na utworach, które jeszcze nigdy nie znalazły się na czekoladowych playlistach. Słuchaliśmy więc jedynej oficjalnie wydanej kompozycji, która połączyła Prince'a z Milesem Davisem, kawałka stworzonego przez Księcia dla Joe Cockera i wielu mniej znanych solowych nagrań. Były też wokalistki, z którymi pracował i którymi inspirował się nasz bohater, m.in. Vanity 6, Sheena Easton, czy Jill Jones.

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #416
Ponieważ Czekolada jest nadawana z domu, a w domu mam kilka soulowych winyli, to postanowiłam połączyć te fakty. :) Słuchaliśmy więc utworów zgranych z czarnych płyt - było dużo klasycznego soulu od People's Choice, Isaaca Hayesa, Carolyn Franklin, Dinah Washington, czy The Love Unlimited Orchestra.

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #415
Dwie godziny spędził z nami Bill Withers, który przyniósł do Czekolady poruszający soul, jak i pulsujący funk. A razem z Billem młodsze i samplujące go pokolenie, świetne covery, a nawet polscy muzycy, którzy zainspirowali się naszym bohaterem.

Playlista tutaj
Posłuchaj Czekolady #414
123456