Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Strajk ostrzegawczy Ruch "Pokój" KWK "Ruda". źródło: https://twitter.com/sierpien80
Strajk ostrzegawczy Ruch "Pokój" KWK "Ruda". źródło: https://twitter.com/sierpien80
Zakończył się dwugodzinny strajk ostrzegawczy w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej. Związkowcy domagają się wyższych zarobków, rozwiązania problemu importu oraz rosnących zwałów węgla.
Zdaniem zarządu firmy obecnie nie można podwyższyć płac. Zarząd chce, aby rozmowy w tej sprawie przełożyć na lipiec, gdy znane już będą wyniki finansowe spółki za pierwsze półrocze. To dla nas zbyt odległy termin - mówią związkowcy.

Zarząd spółki podkreśla, że jego stanowisko od początku jest konsekwentne: "przy podziale pieniędzy między pracowników PGG musi posługiwać się wyłącznie takimi środkami, które zostały wypracowane w spółce. PGG jest otwarta na kontynuowanie rozmów o podwyżkach i gotowa przekazać dodatkowe pieniądze na wynagrodzenia wtedy, gdy takie środki się pojawią" - podała Grupa w oświadczeniu.

Prezes Grupy, Tomasz Rogala oceniał przed rozpoczęciem protestu, że dwugodzinny strajk raczej nie przyniesie znaczących strat. Przedstawiciele związków podkreślali, że chodzi nie o to, by protest był dotkliwy, ale o pokazanie determinacji i skłonienie zarządu oraz strony rządowej do konkretnych działań.

Kolejnym krokiem związkowców ma być referendum strajkowe 25 lutego. Na 28 lutego planowana jest manifestacja w Warszawie.

Dodaj komentarz 2 komentarze

Tak to jest jak komunistyczny rząd zabiera się za reformy, obiecuje brak nowych podatków, a od początku swojego rządzenia wprowadza co rusz jakieś nowe, do tego brak jakiejkolwiek znajomości podstaw ekonomii przez "osłów" powoduje jeszcze większe pogłębienie problemu, zwiększają płacę minimalną w takim tępie, że ceny wszystkiego idą w górę w zastraszającym tempie, do tego rozdawnictwo publicznych pieniędzy na nierobów np. 500+ i mamy teraz w Polsce kryzys, ludzie co z tego że Ci zarabiający najmniej zarabiają więcej, jak Ci zarabiający płacę średnią tracą, bo nie dostają proporcjonalnych podwyżek do wzrostów płacy minimalnej i wszyscy i tak są w stanie za te zwiększone wypłaty kupić mniej niż przed ich zwiększeniem, bo ceny wszystkiego rosną 2-3 krotnie szybciej niż same wypłaty, więc ludzie będą teraz protestować, aż cały ten komunistyczny system upadnie, bo nie wyrobi. Już dawno wiele osób z Wiejskiej, ale też z Nowogrodzkiej powinno siedzieć w więzieniach z dożywotnimi wyrokami, wszyscy członkowie którzy kiedykolwiek byli w jakiejkolwiek partii.
Po pierwsze to prawa rynku; po drugie ekonomia. Logicznym jest import jeżeli produkcja się nie opłaca !
Teraz należy zagospodarować tych ludzi a nie wzorem PSL-Pawlak - zalać kopalnię dając bardzo duże im odszkodowania ; może i to działa wobec młodych ...ale starzy korzeni niechętnie przesadzą !!
Problem jest dla wszystkich ... Utrzymać wyrobiska , bo to rezerwa Polski na wypadek W !
Inna sprawa to energetyczność Naszych złóż ...

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty