Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://www.facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa/
źródło: https://www.facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa/
Prezydent Andrzej Duda podziękował Marcinowi Gortatowi za promowanie polskiego dziedzictwa narodowego. W przesłaniu do uczestników balu, zorganizowanego przez słynnego koszykarza w Los Angeles polski prezydent podziękował Polonii za wzmacnianie relacji polsko-amerykańskich.
Zorganizowany przez Marcina Gortata „Wielki Polski Bal” był kontynuacją „Nocy Polskiego Dziedzictwa”, które wcześniej odbywały się podczas meczów ligi NBA. W balu wzięli udział aktorzy, sportowcy, piosenkarze oraz przedstawiciele amerykańskiej Polonii. To właśnie ich szczególnie pozdrowił prezydent Andrzej Duda.

- Dziękuję za to, że polska społeczność w Stanach Zjednoczonych pielęgnuje tradycję ojczystą i przekazuje ją z pokolenia na pokolenie - mówił w swym przesłaniu prezydent dodając, że Polacy w kraju i za granicą tworzą jedną, wspaniałą wspólnotę.

- Bardzo się cieszę, że również dzięki Polonii Polskę i Stany Zjednoczone łącza bliskie relacje oparte na partnerstwie i przyjaźni - dodał Andrzej Duda.

Prezydent wyraził przekonanie, że oparta na wspólnych wartościach współpraca Polski i USA będzie przynosić pożytek całemu wolnemu światu. Podziękował też Marcinowi Gortatowi za zorganizowanie balu i za to, że jest mu bliskie polskie narodowe dziedzictwo.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty