Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Zmiany w systemie obliczania wartości produktu krajowego brutto i nowe zasady homologacji silników spalinowych. To dwa główne tematy, którymi zajmie się rząd podczas dzisiejszego posiedzenia.
Nowelizacja ustawy o sposobie obliczania rocznej wartości PKB ma na celu dostosowanie polskich przepisów do unijnego prawa. Chodzi o to, by wartość produktu krajowego brutto w poszczególnych regionach była obliczana na podstawie podziału terytorialnego NUTS.

Bruksela wprowadziła ten system, by usprawnić porównywanie danych pochodzących z różnych obszarów Unii Europejskiej. Klasyfikacja NUTS ma zastąpić nomenklaturę NTS obowiązującą dotychczas w polskich przepisach.

Ministrowie zajmą również projektem ustawy o homologacji silników spalinowych dla pojazdów i maszyn, które nie poruszają się po drogach publicznych. Ustawa zakłada, że organem uprawnionym do wydawania odpowiednich homologacji będzie Urząd Dozoru Technicznego.

Homologacje mają otrzymać silniki, które spełnią unijne normy w zakresie emisji spalin. Zmiany w przepisach mają zapewnić zgodność polskiego prawa z prawodawstwem Unii Europejskiej.

Posiedzenie Rady Ministrów rozpocznie się o 10.
Relacja Pawła Mytlewskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty