Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. PKP Intercity
Fot. PKP Intercity
PKP Intercity prosi podróżnych, aby sprawdzili, czy ich pociąg odjedzie.
Ze względu na spowodowane ograniczeniami związanymi z koronawirusem zmniejszone zainteresowanie przejazdami, przedsiębiorstwo zawiesiło tymczasowo część połączeń, a trasę niektórych skróciło. Zdecydowało także o zmniejszeniu częstotliwość kursowania niektórych pociągów.

Anna Zakrzewska z Biura Prasowego PKP Intercity w rozmowie z IAR apelowała o sprawdzenie przed podróżą statusu połączenia. Podkreśliła, że spółka monitoruje dynamicznie zmieniającą się sytuację. Odwołano łącznie 20 zaplanowanych na wtorek połączeń, a niektóre kursy będą skrócone.

Rzeczniczka uspokajała, że wprawdzie siatka połączeń będzie okrojona, jednak wciąż pociągami PKP Intercity dojedziemy do głównych miast w Polsce. Wyjaśniła, że podróżni mający bilety na odwołane połączenia, mogą je bezpłatnie zamienić na inny kursujący pociąg, zwrócić w kasie, bądź w formie reklamacji, otrzymując należność w pełnej wysokości.

Zachęcając do sprawdzania informacji na stronach internetowych przewoźnika i w jego mediach społecznościowych, przedstawicielka PKP Intercity uczulała, że liczba zawieszonych bądź skróconych połączeń może się zmieniać. Podkreśliła, że decyzje zależą od rozwoju sytuacji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty