Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
341 przypadków naruszenia kwarantanny odnotowali policjanci. W ostatniej dobie funkcjonariusze policji sprawdzili prawie 88 tysięcy osób, które przebywają na kwarantannie. Liczba naruszeń w ciągu doby jest podobna jak w poprzednich dniach.
Policjanci otrzymali od osób objętych przymusową kwarantanną ponad 200 próśb o pomoc. Chodzi głównie o zakup żywności, nadanie przesyłki czy wyniesienie śmieci z domu.

Za nieprzestrzeganie przymusowej kwarantanny grozić może kara nawet 30 tysięcy złotych. Policja zachęca do korzystania z aplikacji "Kwarantanna Domowa". Aplikacja umożliwia służbom łatwiejszą kontrolę osób przebywających na kwarantannie - zamiast odwiedzin funkcjonariusza, wystarczy wysłać za jej pośrednictwem aktualne zdjęcie. Przez aplikację jest dostępna specjalna infolinia dla osób objętych kwarantanną, jest też poradnik z niezbędnymi informacjami. Za pośrednictwem aplikacji można też w uzasadnionych przypadkach zgłosić się do pracownika socjalnego z prośbą o pomoc w dostarczeniu żywności czy leków.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty