Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Darius Brubeck. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Darius Brubeck. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Słynny amerykański jazzman zarażony koronawirusem. Darius Brubeck, który koncertował m.in. w Radiu Szczecin jest w stanie ciężkim.
Pianista ma rozległe zapalenie płuc, od kilku dni przebywa w szpitalu w Hastings w Anglii. Zarażony koronawirusem jest także jeden z braci Brubecka z zespołu, który wspólnie koncertował z Dariusem jeszcze niespełna dwa tygodnie temu po Wielkiej Brytanii - mówi znajomy Brubecków, szczeciński saksofonista Sylwester Ostrowski.

- Trzymam kciuki, modlę się, by jak najszybciej wrócił do zdrowia. Miałem okazję rozmawiać z jego żoną, teraz czekamy w napięciu co będzie dalej. Mam nadzieję, że uda mu się przezwyciężyć chorobę. Jego żona nie jest zarażona, ale jest objęta kwarantanną - informuje Ostrowski.

72-letni Darius Brubeck w Szczecinie wystąpił dwukrotnie. Raz ponad 60 lat temu wraz z ojcem i 2 lata temu w Radiu Szczecin w koncercie zorganizowanym z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Mam nadzieję, że uda mu się przezwyciężyć chorobę. Jego żona nie jest zarażona, ale jest objęta kwarantanną - informuje Ostrowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty