Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Rzeczniczka MEN Anna Ostrowska mówi, że szkoły mogą pożyczać komputery uczniom i nauczycielom, którzy nie mają sprzętu do zdalnej nauki. Fot. www.pixabay.com/photo-2069206 (domena publiczna)
Rzeczniczka MEN Anna Ostrowska mówi, że szkoły mogą pożyczać komputery uczniom i nauczycielom, którzy nie mają sprzętu do zdalnej nauki. Fot. www.pixabay.com/photo-2069206 (domena publiczna)
Szkoły będą mogły bezpłatnie użyczać sprzęt do kształcenia na odległość dla uczniów i nauczycieli. Ministerstwo Edukacji Narodowej znowelizowało rozporządzenie dotyczące rozwiązań wdrożonych ze względu na epidemię koronawirusa.
Nowe przepisy umożliwiają także między innymi zdalne podejmowanie decyzji przez rady pedagogiczne, zmiany w regulaminach konkursów i olimpiad przedmiotowych oraz zdalną rekrutację.

Rzeczniczka MEN Anna Ostrowska mówi, że szkoły mogą pożyczać komputery uczniom i nauczycielom, którzy nie mają sprzętu do zdalnej nauki. - Organ prowadzący szkołę może użyczyć na zasadzie umowy cywilnej uczniom lub nauczycielom sprzęt niezbędny do kształcenia na odległość - wyjaśnia Anna Ostrowska. I dodaje, że samorząd może wyznaczyć dyrektora szkoły jako osobę, która będzie podpisywała tę umowę cywilną.

Rzeczniczka wyjaśnia, że rekrutacja będzie nadal przebiegała zgodnie z zasadami wyznaczonymi przez samorządy, ale nie trzeba będzie przynosić osobiście dokumentów do szkoły lub przedszkola. Uczniowie i rodzice będą mogli składać wnioski oraz dokumenty zdalnie i przez telefon potwierdzić, czy wniosek został przyjęty i odnotowany w systemie rekrutacyjnym. Wyniki rekrutacji - przy zastrzeżeniu danych osobowych - także będą mogły być podane na stronie internetowej lub wysłane mailem.

Ministerstwo odwołuje także trzeci etap - czyli finał - olimpiad i turniejów. A uczniowie, którzy zakwalifikowali się do tego etapu, otrzymają tytuł finalisty.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty