Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa
Fot. www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa
1 kwietnia weszły w życie przepisy, które mają zniwelować negatywne skutki epidemii koronawirusa dla polskiej gospodarki.
Na stronie internetowej Polskiego Funduszu Rozwoju opublikowano poradnik-przewodnik dla przedsiębiorców i pracowników dotyczący tarczy antykryzysowej. Pakiet ustaw ma przeciwdziałać skutkom gospodarczym pandemii koronawirudsa, zapewniać zachowanie zatrudnienia i płynności w firmach.

Podręcznik został podzielony na trzy części: pierwsza to omówienie rozwiązań, które zostały wprowadzone nowymi przepisami, czyli kto, co, jak, gdzie i kiedy może uzyskać pomoc; druga dotyczy oferty instytucji, które są zrzeszone w Grupie PFR, czyli na przykład BGK, ARP i PAIH.

Na trzecią część podręcznika składają się składać podpowiedzi - rady dla przedsiębiorców, jak w czasach pandemii zarządzać firmą, jak dostosowywać się do tej sytuacji.

Tarcza antykryzysowa ma pięć filarów: wsparcie służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycji publicznych, a także utrzymanie miejsc pracy.

Pakiet został przyjęty przez Sejm 28 marca. Projekty ustaw opracowały: Ministerstwo Rozwoju; Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej; Ministerstwo Finansów; ZUS; PFR; KNF; MS; MSWiA, pod nadzorem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i we współpracy z innymi ministerstwami oraz instytucjami publicznymi.

Przewodnik znajduje się tu.

Niezbędne informacje umieszczono też na stronie gov.pl/tarczaantykryzysowa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty