Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / coyot (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / coyot (CC0 domena publiczna)
Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych czy zakładach pracy.
Wiceszef resortu Waldemar Kraska mówił w Programie Trzecim Polskiego Radia, że prawdopodobnie taką rekomendację wyda Światowa Organizacja Zdrowia. Jak podkreślał, niezależnie od przepisów - z powodu rosnącej liczby zakażeń warto już teraz nosić maseczki ochronne.

- Osoby, które są zakażone koronawirusem, najczęściej w 80 procentach przechodzą to bezobjawowo. Sami nie wiedzą, że są nosicielami i mogą zakażać osoby, z którymi są w kontakcie. Tam, gdzie będziemy planowali kontakt z drugą osobą, idziemy do sklepu, także powinniśmy założyć tą maseczkę - uważa Kraska.

Z kolei Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że maski ochronne powinny być stosowane przede wszystkim przez lekarzy i pracowników służby zdrowia. WHO wydała właśnie nowe wytyczne, co do użycia odzieży ochronnej w czasie pandemii koronawirusa.
Wszystko to w czasie, kiedy w wielu krajach toczy się dyskusja, czy powinno się nakazać noszenie masek wszystkim osobom w miejscach publicznych.

W sumie w Polsce stwierdzono do tej pory 4413 przypadków zakażenia koronawirusem, 107 osób zmarło.
Wiceszef resortu Waldemar Kraska mówił w Programie Trzecim Polskiego Radia, że prawdopodobnie taką rekomendacje wyda Światowa Organizacja Zdrowia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty