Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W związku ze stanem epidemii koronawirusa Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże zagraniczne, również te związane ze świętami Wielkiej Nocy.
MSZ przypomina wszystkim podróżnym, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym na granicach z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą zostały tymczasowo przywrócone kontrole graniczne. Granicę można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach, a wzmożony ruch może spowodować wydłużenie czasu oczekiwania. MSZ apeluje, by w miarę możliwości wybierać przejścia o mniejszym natężeniu ruchu. Czasy oczekiwana na ich przekroczenie podawane są na stronie internetowej Straży Granicznej.

Granicę z Niemcami można przekraczać przez przejścia drogowe: Jędrzychowice, Olszyna, Świecko, Krajnik Dolny, Kołbaskowo, Świnoujście-Garz, Zgorzelec, Gubin, Słubice, Kostrzyn nad Odrą. Granicę z Litwą można przekroczyć w Budzisku i Ogrodnikach, a ze Słowacją - w Barwinku i Chyżnem. Natomiast na granicy z Czechami funkcjonują przejścia: Cieszyn-Chotbuz, Gorzyczki, Nowe Chałupki, Kudowa Słone, Trzebina, Jakuszyce, Gołkowice, Lubawka, Głuchołazy. zejście Cieszyn-Český Tešín otwarte jest tylko dla ruchu pieszego. Należy jednak pamiętać, że tranzyt przez Czechy dla ruchu osobowego pozostaje zamknięty, a możliwy jest jedynie przejazd tirów i ciężarówek.

MSZ przypomina także, wszyscy podróżni przybywający do Polski mają obowiązek odbyć 14-dniową kwarantannę. Podczas kontroli na granicy każdy podróżny zobowiązany jest podać adres, pod którym będzie ją odbywał. Jeśli podróżny nie ma możliwości odbywania jej w miejscu zamieszkania, to może to być miejsce zbiorowej kwarantanny. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami przypadku odbywania kwarantanny w miejscu zamieszkania, kwarantannie poddawani są wszyscy domownicy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty