Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/prezydentpl
Fot. twitter.com/prezydentpl
Prezydent Andrzej Duda zaproponował, aby wszyscy przedsiębiorcy zostali na trzy miesiące zwolnieni z płacenia składek ZUS.
Prezydent powiedział, że zwrócił się też do premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremier, minister rozwoju Jadwigi Emilewicz o objęcie tarczą antykryzysową wszystkich przedsiębiorców, którzy rozpoczęli działalność przed pierwszym marca.

Andrzej Duda podkreślił na briefingu, że zmiany te mają pomóc przedsiębiorcom, którzy ucierpieli wskutek epidemii koronawirusa. Wszyscy przedsiębiorcy mieliby zostać na trzy miesiące zwolnieni z obowiązku płacenia składek na ZUS dla pracowników.

Prezydent powiedział, że premier i minister rozwoju odnieśli się do tych propozycji pozytywnie. Zaapelował też do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, aby jak najszybciej zwołał posiedzenie Izby. Senat miałby się zająć tarczą antykryzysową.

Prezydent Andrzej Duda mówił, że jest na bieżąco w kontakcie z rządem i współpracuje z nim w sprawie epidemii koronawirusa i przeciwdziałania jego skutkom. Na briefingu poinformował też o powołaniu minister rozwoju Jadwigi Emilewicz na stanowisko wicepremiera, do którego doszło przed południem w Pałacu Prezydenckim.

Jednocześnie prezydent Andrzej Duda odwołał Jarosława Gowina ze składu Rady Ministrów, z urzędów Wiceprezesa Rady Ministrów oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- Mam nadzieję, że ta zmiana zachodzi w sposób płynny i w żaden sposób nie przeszkodzi to w walce z koronawirusem i w realizacji normalnych zadań realizowanych przez rząd, a najważniejszym jest ochrona życia i zdrowia Polaków - powiedział prezydent.

Także przed południem prezydent odebrał ślubowanie od nowo wybranego sędziego Trybunału Konstytucyjnego Bartłomieja Sochańskiego.
Andrzej Duda podkreślił na briefingu, że zmiany te mają pomóc przedsiębiorcom, którzy ucierpieli wskutek epidemii koronawirusa.
Prezydent na briefingu poinformował też o powołaniu minister rozwoju Jadwigi Emilewicz na stanowisko wicepremiera, do którego doszło przed południem w Pałacu Prezydenckim.
Relacja Agnieszki Jasik [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty