Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/PremierRP
Fot. twitter.com/PremierRP
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że polskie przedsiębiorstwa skorzystają z szerokiego planu inwestycyjnego, który ma przyspieszyć odbudowę naszej gospodarki.
Jednym z jego elementów ma być budowa kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej, którą w sobotę odwiedził premier.

Szef rządu powiedział, że fundusz inwestycji publicznych będzie trzonem planu inwestycyjnego polskiego rządu.

- Wielkiego planu inwestycyjnego Polski, który tutaj chcemy z cała mocą zaanonsować. Planu inwestycyjnego, składającego się na bardzo wiele naszych projektów. Którego trzonem będzie fundusz inwestycji publicznych. W wysokości co najmniej 30 miliardów złotych. Wiele kolejnych elementów odbudowy: tarcza antykryzysowa, tarcza finansowa, z której codzienne 2 miliardy złotych trafiają do firm na ratowanie miejsc pracy - mówił premier.

Fundusz inwestycji publicznych w wysokości 30 miliardów złotych to piąty filar pakietu antykryzysowego. Ma on wzmocnić wydatki między innymi na drogi samorządowe, cyfryzację, modernizację szkół oraz politykę klimatyczną, zapowiedział w piatek premier Mateusz Morawiecki.
Szef rządu powiedział, że fundusz inwestycji publicznych będzie trzonem planu inwestycyjnego polskiego rządu.

Dodaj komentarz 10 komentarzy

jak to jest z tymi PiSiorami, że oni tylko ciągle coś zapowiadają???
A może trochę konkretnych konkretów z zaplanowanych przez PiS i już zrealizowanych inwestycji???
No bo przez pięć ostatnich lat było trochę czasu i obiecanek.
I co...? CISZA...
aha! PIŃCETPLUS! CZYNASTA EMERYTURA!
no i pomniki
Mówisz i masz na temat "obiecanek". Stop imigrantom i terroryzmowi, stop komornikom, reforma sądów = stop sędziowskiemu bezprawiu, odebranie wysokich i niesprawiedliwych emerytur funkcjonariuszom służb PRL, uszczelnienie VAT-u (dziesiątki miliardów rocznie dodatkowych wpływów do budżetu przeznaczonych na cele prospołeczne), repolonizacja - odzyskanie Banku PKO, Elektrowni Połaniec, Polskich Kolei Linowych, przywrócenie rentowności PŻM-u, LOT-u, Polskiej Grupy Górniczej, Przewozów Regionalnych i rafinerii Możejki, powstrzymanie dzikiej reprywatyzacji w Warszawie i innych miastach, powstrzymanie wyprzedaży majątku narodowego za bezcen, baza danych osób skazanych za przestępstwa seksualne wobec dzieci i gwałty, podatek bankowy, ustawę hazardową (przejęcie przez Państwo automatów do gier i podatek na zakłady w internecie), ustawa o dopalaczach, zwiększenie ściągalności alimentów o 102%, przywracanie posterunków policji i urzędów pocztowych zlikwidowanych przez PO-PSL, zwiększenie armii OT, zwiększenie o 100% ulgi dla artystów, kolejne podwyższenie płacy minimalnej, kolejne podwyższenie minimalnej emerytury i renty, podwyższenie renty socjalnej, praca dla więźniów, zmniejszenie CIT, zmniejszenie PIT, stop wysokim odprawom dla prezesów spółek państwowych (poprzez 70% podatek), konstytucja dla biznesu, wprowadzenie niższych składek ZUS dla małych firm, zakaz odbierania dzieci z powodu biedy, wyższe kary dla piratów drogowych oraz oprawców dzieci i zwierząt, politykę historyczną, patriotyczne wychowanie w szkołach, prawo do obrony koniecznej, reformę edukacji, wprowadzenie marihuany leczniczej, obniżenie wieku emerytalnego podniesionego przez PO-PSL, rozbudowa gazoportu w Świnoujściu, decyzję o jego budowie też podjął PiS, budowa gazociągu Baltic Pipe, budowa Mierzei Wiślanej, budowa tunelu w Świnoujściu, pogłębienia toru Szczecin-Świnoujście, wysoki wzrost gospodarczy, wprowadzenie ustawy o innowacyjności w której polscy przedsiębiorcy zostaną objęci 100-procentowym zwrotem podatku za wydatki poniesione w obszarach rozwoju i badań, najniższe bezrobocie od 1989 roku, minimalny deficyt budżetowy pomimo dodatkowych wydatków prospołecznych, pit dla młodych, posiłek w szkole i w domu, dobry start, mieszkanie+, mama 4+, maluch+, emerytura+, senior+, opieka75+, 75+ darmowe leki dla seniorów, 13 emerytura, 14 emerytura, 500+ dzięki któremu skrajne ubóstwo wśród dzieci spadło o ponad 90 procent.
PS A propos obiecanek. Trzaskowski z 59 obietnic złożonych w wyborach na prezydenta Warszawy zrealizował tylko 4.
wow! Sztabie Wyborczy PiS (ps. Paweł) - JESTEM POD WRAŻENIEM!
Serio.
Bardzo ładne, treściwe i syntetyczne zebranie 5-letnich dokonań PiSu.
Może nie obejmuje np. zaorania Hodowli Konia Arabskiego w janowie i wytrzebienie pradawnych puszcz i borów polskich, ale i tak ROBI WRAŻENIE!
Jednak jest to WRAŻENIE... KANAŁÓW, W KTÓRE SPUSZCZONO PIENIĄDZE OBYWATELI RP.
Wszystko, co zostało wymienione TO WYDATKOWANIE PIENIĘDZY.
Ja prosiłem o wskazanie INWESTYCJI. Jakichkolwiek wymyślonych i zrealizowanych przez PiS, a nie o wykaz często bezdurnych wydatków.
PiS rządzi 5 lat i nie zrealizował ŻADNEJ inwestycji, którą by zapowiedział, zaplanował i zrealizował. ŻADNEJ. ZERO. NULL.
W tej wyliczance jest gazoport wymyślony wprawdzie przez Kaczyńskiego Lecha, ale zrealizowany przez Tuska.
Wszystko, co PiSiory przez 5 lat otwierały z pompą, jako swój sukces, zostało zainicjowane w czasach Tuska.
PiS jedynie trwonił to, co za Tuska zostało zaoszczędzone oraz pożyczane na (nomen omen!) grandę kredyty.
Aż się ciśnie przy tym na usta pytanie: CO Z NASZYM ZŁOTEM ŚCIĄGNIĘTYM PRZEZ GLAPIŃSKIEGO? Czy ono jest jeszcze nadal nasze?
p.s. Trzaskowski jest prezydentem Warszawy raptem półtora roku.
Cztery JUŻ spełnione obietnice na tak krótki czas urzędowania - to duży sukces!
owak, sztab wyborczy PO. Wiem, że jesteś pod wrażeniem. Na mnie to co zrealizował PiS i porównanie z tym co zrobiło, lub nie zrobiło PO, też robi wrażenie. Mafie vatowskie, te którym przyzwolił Tusk okraść budżet na 250 miliardów i które systematycznie likwiduje PiS i których ludzie idą do więzień. Niestety, albo stety jest tak, że aby zarobić pieniądze, najpierw trzeba je zainwestować. I taka jest różnica, że za PO nie było programów prospołecznych wzorowanych na cywilizowanych państwach, był za to duży deficyt budżetowy. Za PiS natomiast mamy programy prospołeczne i wysoki wzrost gospodarczy z jeszcze do niedawna, czyli do światowej pandemii, nadwyżką budżetową. Inwestycje Tuska? Niby jakie? Masz na myśli trochę najdroższych w Europie autostrad wybudowanych naprędce na Euro? Czy też zainicjowaną przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego budowę gazoportu? Znowu bajki powtarzasz. "Zaoszczędzone" za Tuska :) Niezły żart. Ciekawe co i kiedy? Posterunki policji? Urzędy pocztowe? Dodatek pogrzebowy? Tusk zadłużył Polskę bardziej niż Gierek, a pomimo tego pozostawił po sobie ogromny deficyt budżetowy. Jeżeli pytasz o złoto, to obecnie mamy w Polsce rekordowe jego rezerwy.
Spełnione 4 obietnice Trzaskowskiego z 59, to bardzo mało. Tym bardziej, że wśród nich są tak wiekopomne dokonania, jak realizacja karty LGBT, czy "strefa relaksu" z palet na placu Bankowym za prawie milion złotych.
Tak odnośnie waszej dyskusji powyżej to jeden drugiego jest warty, zawsze partyjny będzie komunistą, kłamcą i złodziejem i dla Polski i Polaków nie zrobi nic, a obiecywać to sobie może, tylko żeby to jeszcze za własne pieniądze zrobił, a nie wyciągane na siłę z cudzej kieszeni, że ludzie nie mają za co żyć, albo żyją w skrajnej biedzie, bo co zarobią to im zabiera rząd jak nie jeden to kolejny. Żadnej odpowiedzialności karnej i finansowej, a później afera goni aferę, bez przerwy nowa, dopóki w Polsce będą przy rządzie partie wywodzące się z pzpr`u to tak będzie, należy z tym skończyć. PRECZ Z KOMUNĄ!
Repolonizacja banków oznaczała drastyczny spadek wartości każdego z nich. Szczerze mówiąc, patrząc na obecnych polityków chyba najlepiej by dla nas było zeby państwowe zostały spółki energetyczne, przesyłowe, może też paliwowe. Reszta powinna być sprywatyzowana, oczywiście trzeba by zrobić zdrowy plan prywatyzacji bez rozkradania. Dziś one również są rozkradane ale przez popleczników PiS, zmiany prezesów co 5 miesiące (z odpowiednimi odprawami), rady nadzorczej złożone z ludzi miernych ale wiernych. Kiedy doczekamy że prezesem spółki skarbu państwa będzie np ekspert w dziedzinie paliwowej (jakiś profesor na przykład), zamiast były wójt gminy Pcim? I ten prezes będzie piastować ta funkcje dłużej jak jedna kadencja władzy? Myślicie że się tego doczekamy? Że szefami spółki paliwowej (np wzorem BP) będą autorytety w tej branży?
@Paweł - duuużo słów I ŻADNEGO KONKRETNEGO wskazania inwestycji PiS!
ZERO. NIC. NULL.
Wniosek - pięć lat rządów PiS udowadnia, że to banda nieudaczników. Z naciskiem na banda. I z naciskiem na nieudaczników.
Jedyne, co potrafią, to szastać bezdurno pieniędzmi wypracowanymi przez innych i robić propagandę, gdy przypadkiem uda im się komuś pomóc.
Jedyne, co im wyszło to 500+. Tylko to. Reszta to nieustające pasmo porażek. Bo nawet 13 emerytura została wypłacona ze środków zabranych niepełnosprawnym. PiS zabrał pieniądze kalekom, ograbił ich i dal te pieniądze emerytom. Bo kaleki rzadko chodzą głosować, a emeryci mogą pójść i za tę jałmużnę podziękować Januszosikom.
Te nieudaczniki z PiS nawet nie potrafią składnie i logicznie zgodnie z zasadami i konstytucją napisać ustaw czy innych przepisów! Byk na byku i bykiem pogania! Ale za to potrafią tak te kulawe przPiSy poukładać, by rodzinka, kumple i kochanki mogli kosić grubą kasę!
I TO BEZKARNIE!
PIERWSZY RAZ W HISTORII POLSKI USTAWĄ ZALEGALIZOWANO BEZKARNOŚĆ DLA POTENCJALNYCH ZŁODZIEI, OSZUSTÓW I DEFRAUDANTÓW!!!
Pierwszy raz. I mam nadzieję, że ostatni

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty