Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Właściciele rezygnują ze sprzedaży mieszkań, a nabywcy odkładają zakup w czasie. Tak wygląda sytuacja na rynku nieruchomości w Szczecinie.
To z powodu epidemii koronawirusa. Ludzie obawiają się konsekwencji ekonomicznych tej sytuacji. Patrycja Kordys z Kordys Biuro Nieruchomości przyznaje, na rynku jest zastój.

- Klienci boją się i nie wiedzą, co będzie dalej. Na tę chwilę rynek stoi. Jest taka tendencja, że klienci proszą. Poczekajmy, zobaczymy, co będzie - mówi Kordys.

Jak dodaje, problemem jest też zorganizowanie prezentacji mieszkania. - Prezentacje odbywały się pojedynczo. Zazwyczaj była jedna osoba, która oglądała mieszkanie. Właściciele opuszczali mieszkanie, jeśli mieszkali, bo często jest tak, że właściciele jeszcze przebywają w mieszkaniach - mówi Patrycja Kordys.

Według ekspertów, epidemia może mieć spory wpływ na brak zainteresowania kupnem mieszkań. Jako przykład podawany jest Mediolan. Włoski instytut Scenari Immobiliari, który analizuje rynek nieruchomości, oszacował, że w tym mieście o połowę spadła liczba odwiedzin potencjalnych kupców w mieszkaniach na sprzedaż.
Patrycja Kordys z Kordys Biuro Nieruchomości przyznaje, na rynku jest zastój.
Jak dodaje, problemem jest też zorganizowanie prezentacji mieszkania.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty