Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Nawet jeżeli nie robimy tego każdego dnia. Nawet jeżeli jesteśmy daleko. Nawet jeżeli nie zawsze było nam po drodze. Nawet jeżeli dzielą nas jakieś niewidoczne granice. Nawet jeżeli...
Powodów może być tysiąc. Wyliczać można je przez 364 dni w roku. Ale jest taki dzień, kiedy wszystkie powinny pójść precz. Jest taki dzień, w którym powinniśmy powiedzieć po prostu: dziękuję. 26 maja. Dzień Matki.

Dziękuję. Jedno słowo, które zastąpić może wszystkie inne. Bo to w końcu dzięki Nim jesteśmy na świecie. To Ich determinacja przez wiele dni sprawiła, że dziś możemy oglądać świat. Więc nawet jeżeli bywało różnie - dziękuję - obowiązuje zawsze.

Kocham. Miłość nigdy nie jest łatwa. Zwłaszcza kiedy wiąże się z takimi zmianami w życiu. Najpierw jesteśmy zupełnie żależni, potem szukamy od tej zależności ucieczki. Potem jesteśmy już władcami świata i nie liczymy się z niczym i z nikim. Nie potrzebujemy dobrych rad. A potem... a potem często wracamy, by móc wypłakać się tej, która zawsze czeka. Ile takich rejsów w niezależność i powrotów masz już za sobą?

Szanuję. To od Niej najczęściej uczymy się jak należy zachowywać się w społeczeństwie. Komu mówić dzień dobry, do kogo się uśmiechnąć, z kim dłużej porozmawiać. To dzięki niej mamy czyste ubrania i kanapki do zjedzenia na śniadanie. Robiła to i robi zawsze bezinteresownie. Po prostu...

Nie ma znaczenia ile masz lat. Nie ma znaczenia co przeszedłeś w życiu. Dziękuję, kocham, szanuję - to zawsze jest aktualne. Nawet jeżeli nie zawsze było różowo. Jeśli tak to weź ołówek i skreśl, to czego nie czujesz. Zrób to szczerze, a zobaczysz, że przynajmniej jedno z tych trzech słów zostanie.

Dziękuję, kocham, szanuję Mamo (nawet kiedy przez SARS-CoV-2 zobaczyć się nie możemy)
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty