Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Sezon jeszcze oficjalnie się nie rozpoczął, a w Międzyzdrojach już odpoczywa wielu turystów. Mimo pandemii koronawirusa zdecydowali się odpoczywać nad polskim morzem.
Pogoda na razie nie sprzyja opalaniu i kąpielom, ale turyści z różnych zakątków kraju spacerują i korzystają z lokalnych atrakcji. Od soboty chodzić mogą bez maseczek.

- Jest cieplutko, fajnie. Oczywiście chmurki, ale cały czas słoneczko. Przyjechałam z gór, z Sudetów. - Nie obawiamy się epidemii. Jest spokojnie, ludzie chodzą odkryci, oddaleni od siebie. My jesteśmy rodziną, więc możemy. Jest dobrze. - Rozgrzewam się, bo chcę wejść do wody. Nie morsuję, ale próbuję. Próbujemy z synem się uodparniać. Kocham nasze morze. - Nam tu się podoba. Przyjechaliśmy z Nowej Soli. Wakacji w tym roku nie planujemy, bo mąż w Niemczech pracuje. Jest na wesoło, z wnukiem od rana na plaży - mówią plażowicze.

By zadbać o turystów w dobie koronawirusa, na plaży w Międzyzdrojach powstała sektorowa plaża. Nad brzegiem sznurami wydzielono specjalne boksy do plażowania. To 16 metrów kwadratowych, przeznaczonych dla jednej rodziny. Na razie takich miejsc jest 100. Jeżeli rozwiązanie się sprawdzi, powstaną kolejne.
Relacja Joanny Gralki.

Dodaj komentarz 6 komentarzy

Polskie morze to może być jedyne co nam zostanie, ponieważ inne kraje mają odmienne zdanie na temat jakości wypłaszczania krzywej zachorowań jak minister Szumowski i, póki co, nie chcą nas wpuszczać- patrz Grecja.
Ta cała sytuacja na świecie jest wywołana sztucznie. Zdobywajcie infirmacje w tej sprawie od niezależnych, odważnych specjalistów, którym media nie dają glosu.
Niezależny czyli kto? Grzegorz Braun?
Co za osioł ciągle powiela bzdury, że była jakaś pandemia?
Nie ma i nie było żadnej pandemii!!!
Na grypę umiera rocznie 250-500 tyś osób w większości starych 70+ . Na covid umarło do tej pory 370 tys osób w większości starych 70+.
Pogłoski o końcu świata są mocno przesadzone.
Ciekawe zestawienie statystyk. Śmiertelność grypy ma rozstrzał na poziomie 100% Zadałeś sobie pytanie dlaczego? Ponieważ te dane są szacunkowe, zestawiles to z 100% potwierdzonymi przypadkami śmierci na COVID, dodatkowo Chiny i Rosja zdecydowanie coś kręcą ze swoimi statystykami. No i jeszcze jedno- roczna liczba śmierci na grypę zestawiona z choroba która globalnie jest od 4 miesięcy, na dodatek pół świata zostało zamknięte żeby ona się nie rozprzestrzeniła.
Inna sprawa że w różnych krajach ta choroba zaatakowała w różnej skali. W Hiszpanii, Włoszech czy Wlk Brytanii zdecydowanie widać więcej zgonów w statystykach. W Polsce, Danii, Belgii czy Czechach wzrostów śmiertelności powyżej średniej nie widać. Myślę że na wyciąganie jednoznacznych wniosków jest jeszcze za wcześnie, po roku obecności wirusa u nas na pewno będziemy mądrzejsi.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty