Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

fot. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie.
fot. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie.
Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc domaga się od rządu Meklemburgii-Pomorza Przedniego zaniechania karania polskich turystów przebywających na terenie tego landu.
W tej sprawie interweniować ma Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Rząd Polski domagać się będzie ujednolicenia przepisów, do tych obowiązujących obecnie w landzie Brandenburgii.

Zdaniem Wojewody Zachodniopomorskiego Tomasza Hinca obecnie obowiązujące obostrzenia na terenie Meklemburgii-Pomorza Przedniego są mocno krzywdzące.

- My turystów niemieckich w żaden sposób nie karzemy, my się cieszymy, że oni przyjeżdżają. Nie możemy się godzić na to, żeby po stronie niemieckiej nasi obywatele, którzy chcą pojechać w celach turystycznych byli karani. To uważamy za sytuację krzywdzącą i głęboko niesymetryczną, oczekujemy, że ta symetria będzie - mówił Hinc.

Zdaniem posła Leszka Dobrzyńskiego zdumiewającą jest obecnie sytuacja braku masowych protestów w tej sprawie na polsko-niemieckiej granicy.

- Oczekiwałbym symetrii od organizatorów protestów, żeby tym razem stanęli w obronie Polaków, którzy płacą mandaty. Kiedy były żądania w stosunku do rządu polskiego to była ta odwaga, teraz kiedy trzeba te żądania wysunąć w stosunku do władz niemieckich, to jakoś brakuje tego głosu, brakuje tych protestów - przekonywał Dobrzyński.

Według nieoficjalnych informacji obecnie obowiązujące obostrzenia po stronie landu Meklemburgii-Pomorza Przedniego mają obowiązywać przynajmniej do końca lipca.
- To uważamy za sytuację krzywdzącą i głęboko niesymetryczną, oczekujemy, że ta symetria będzie - mówił Hinc.
- Kiedy były żądania w stosunku do rządu polskiego to była ta odwaga, teraz kiedy trzeba te żądania wysunąć w stosunku do władz niemieckich, to jakoś brakuje tego głosu, brakuje tych protestów - przekonywał Dobrzyński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty