Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Tworzenie Centrum Usług Społecznych w całym kraju zapowiedziała podczas spotkania z mieszkańcami Kamienia Pomorskiego minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Tworzenie Centrów Usług Społecznych jest możliwe, dzięki inicjatywie ustawodawczej prezydenta Andrzeja Dudy. W styczniu ruszył nabór wniosków o dofinansowanie na utworzenie takich centrów. Mają one wspierać na poziomie lokalnym osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.

- Rozpoczynamy pilotaż i na ten pilotaż zostało przeznaczonych 100 mln złotych. Powstanie 30 takich ośrodków na terenie całego kraju. I właśnie Koszalin jako pierwszy otrzymał taką promesę w wysokości 2 mln 400 tys. złotych - powiedziała Maląg.

Minister Maląg powiedziała w Kamieniu Pomorskim, że priorytetem rządu jest wspieranie rodziny.

- Ta rodzina, która ma swoje zabezpieczenie w konstytucji. Rodzina to związek małżeński kobiety i mężczyzny, z którego rodzą się dzieci. I to rodzice decydują o tym, jak będą wychowywali swoje dzieci. Nie państwo, nie inne instytucje, tylko właśnie rodzice. I ta najważniejsza rola rodziny jest budowana przez ostatnie pięć lat - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Minister Marlena Maląg spotkała się w czwartek także z mieszkańcami Trzebiatowa, Gryfic i Koszalina.
Tworzenie Centrów Usług Społecznych jest możliwe od stycznia tego roku, dzięki inicjatywie ustawodawczej prezydenta Andrzeja Dudy. Centra mają wspierać na poziomie lokalnym osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.
Minister Maląg powiedziała w Kamieniu Pomorskim, że priorytetem rządu jest wspieranie rodziny.

Dodaj komentarz 6 komentarzy

Tak własnej rodziny Pana Szumowskiego i Moraeieckiego.
Czy nic w regionie się nie dzieje ? Czy musimy ciągle oglądać Dobrzyńskiego Szałabawkę czy Zarembę?
Priorytetem rządu jest uzależnienie społeczeństwa od rozdawnictwa pieniędzy i wspieranie lenistwa w narodzie. Obudźcie się ludzie, pieniądze na kolejne 500+ nie biorą się znikąd ...Niech w końcu obniżą koszta pracy i uzyskiwania dochodów, umocnią siłę nabywczą złotówki, a gospodarka i społeczeństwo samo sobie poradzi!!!
...słyszałam niedawno dowcip: Jaś pyta się rodziców co to jest państwo socjalne i nietolerancja...w skrócie: państwo socjalne - bo nie trzeba pracować aby dostawać pieniążki, miasto dopłaca do czynszu, opieka lekarska bezpłatna itp. ...a nietolerancja? bo ci co za na to muszą płacić - nie tolerują tego. Patrzeć tylko jak wszyscy co wykorzystują "socjal" wyjdą na ulicę i zaczną strajkować, że im 500+ nie waloryzują bo inflacja... Na oczy przeglądają tylko ci co nie tolerują takiego stanu rzeczy i muszą na to się zrzucać ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Banki już ujemnymi stopami %. "Socjal" nie ma takich problemów - bo wyciąga rękę po to co mu się należy, tylko co należy się tym co na ten socjal pracują?
Tym co na to pracują, należy się micha ryżu... Premier to zapowiedział parę lat temu u sowy... Notabene będąc w sztabie doradczym Tuska...
NIE !!!
nieche ogladać
tutaj
NITRASA i MARCHEWKI !

PLpoPOrażkaNAmaxa !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty