Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Na rzece Inie powstaną nowe i o lepszych parametrach zabezpieczenia przeciwpowodziowe. Koszt inwestycji to 23 miliony złotych. We wtorek uroczyście poinformowano o rozpoczęciu przygotowań do budowy.
- Inwestycja będzie realizowana głównie na odcinku Iny płynącej przez Stargard - mówi Szymon Sroczyński z Zarządu Zlewni Wód Polskich. - Na prawym brzegu rzeki zostanie wykonana ścianka szczelna, począwszy od kilometra w dół rzeki, aż do oczyszczalni ścieków w Stargardzie. Zostanie odbudowana i wybudowana pełna zabudowa infrastruktury mającej na celu przeciwdziałanie przeciwpowodziowe.

- Jest szansa, że po ukończeniu tej inwestycji Stargard zyska nowe tereny rekreacyjne dla mieszkańców - przekonuje poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach.

- To jest początek spełnienia mojego kolejnego marzenia, jako mieszkańca Stargardu, o przywróceniu Iny mieszkańcom Stargardu. Ta inwestycja, wielka, bardzo duża inwestycja, której głównym celem są oczywiście kwestie melioracyjne, kwestie zabezpieczenia przeciwpowodziowego spowodują to, że Ina staje się piękniejszy miejscem, bardziej atrakcyjnym dla mieszkańców Stargardu - tłumaczy Michał Jach.

Został już wyłoniony wykonawca inwestycji. Firmy, które będą realizować budowę mają też wykonać jej projekt. Część umocnień Iny powstanie również w okolicach Goleniowa.
- Inwestycja będzie realizowana głównie na odcinku Iny płynącej przez Stargard - mówi Szymon Sroczyński z Zarządu Zlewni Wód Polskich.
- Jest szansa, że po ukończeniu tej inwestycji Stargard zyska nowe tereny rekreacyjne dla mieszkańców - przekonuje poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty