Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Do końca wakacji na Jasnych Błoniach w Szczecinie można oglądać wystawę "Zoom na Szczecin. Plastyka szczecińska 1945-2020".
Na kilkunastu planszach próbowałam pokazać niezwykle bogatą historię szczecińskiej sztuki - mówi kuratorka wystawy Jolanta Gramczyńska ze Sztuki w Szczecinie. - Jeżeli początki, to musimy zacząć od pionierów, artystów, którzy odważyli się przyjechać do naszego miasta i tworzyć środowisko plastyczne. Potem musimy też powiedzieć o artystach, którzy zasłużyli się dla środowiska plastycznego i jego rozwoju, a więc nestorzy.

Wśród nich nestorki, kobiety - podkreśla dalej Gramczyńska. - Rok 2020 jest wyjątkowym dla dwóch artystek: dla pani Danuty Szczebickiej-Mazuś, która w tym roku obchodzi 94. urodziny i pani Stanisławy Żyłkowskiej, która obchodzi swoje 90. urodziny. Możemy oglądać jej wystawę w Galerii Kierat w Związku Plastyków Artystów. Wernisaż był dwa dni temu. Serdecznie polecam.

Wystawa opowiada też o Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, o szczecińskiej rzeźbie i modzie.
Na kilkunastu planszach próbowałam pokazać niezwykle bogatą historię szczecińskiej sztuki - mówi kuratorka wystawy Jolanta Gramczyńska ze Sztuki w Szczecinie.
Wśród nich nestorki, kobiety - podkreśla dalej Gramczyńska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty