Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Pielęgniarek jest coraz mniej - tak jest i w Zachodniopomorskiem, i w całym kraju. By to zmienić Ministerstwo Zdrowia rozpoczyna akcję #StawiamNaPrzyszłość.
To nowa kampania, która ma promować zawód pielęgniarki i położnej. Chodzi o to, aby zachęcić młode dziewczyny do nauki na tym kierunku.

Gabriela Hofman, przewodnicząca szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych mówiła, że promocja zawodu pielęgniarki jest potrzebna, szczególnie w naszym województwie.

- W skali kraju u nas jest jeszcze mniej pielęgniarek w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców, bo u nas jest to 4,2, a w skali kraju - 5,2. W krajach rozwiniętych średnio to 9,4 - podkreślała Hofman.

Wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko powiedziała, że od kilku lat rząd wspiera pielęgniarki i położne, zwiększając wynagrodzenia, rozszerzając kompetencje i podnosząc prestiż tego zawodu.

- Pielęgniarka, położna to zawód z przyszłością. Pozwala realizować się w wielu różnych obszarach, dających wiele satysfakcji osobom wykonującym ten piękny zawód. Dlatego zachęcam wszystkich młodych ludzi, aby rozważali w swoich decyzjach życiowych możliwość wyboru tego pięknego zawodu pielęgniarki i położnej - przekonywała Józefa Szczurek-Żelazko.

W Polsce w zawodzie pielęgniarki i położnej pracuje około 260 tysięcy osób. Wiele z nich pracuje na kilku etatach, w wielu miejscach.
Relacja Joanny Gralki [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty