Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

źródło: www.pixabay.com/photo-2784895 (domena publiczna)
źródło: www.pixabay.com/photo-2784895 (domena publiczna)
W polonijnej szkole Jana Karskiego odbyło się czytanie ''Balladyny''. Powieść Juliusza Słowackiego została lekturą tegorocznej edycji "Narodowego Czytania", którego patronem jest prezydent Andrzej Duda.
Głównym zadaniem akcji jest popularyzacja czytania wśród młodzieży polskiej. Ma ona zasięg globalny, gdyż dociera do polonijnych szkół w wielu krajach, w tym oczywiście do USA.

"Balladynę" recytowano w Wietrznym Mieście m.in. w szkole Jana Karskiego. Uczniom nie straszny był ani niełatwy tekst do czytania, ani maski na twarzach, które muszą nosić ze względu na pandemię.

- Jesteśmy polską szkołą. Naszym głównym zadaniem jest nauczanie języka polskiego, propagowanie polskiej literatury. Narodowe Czytanie 2020 - kolejna edycja tej akcji - patronowanej przez prezydenta Polski jest świetną ku temu okazją - mówi Marek Adamczyk, nauczyciel klasy maturalnej.

Pomimo pandemii zajęcia w chicagowskich, weekedowych szkołach polskich, przy zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa, prowadzone są w tradycyjny sposób.​
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty