Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Powstawała tydzień, przedstawia jasnoniebieski żaglowiec i znajduje się na ścianie kamienicy w oficynie u zbiegu ulicy Jagiellońskiej i alei Wojska Polskiego w Szczecinie.
Czwartą mozaikę - "Rejs" odsłonili w sobotę przedstawiciele Stowarzyszenia Oswajanie Sztuki. Prowadził do niej uroczysty pochód.

- Mozaika powstawała etapami, mieszkam tutaj, codziennie wracałam z pracy, zwracałam na to uwagę. Ci państwo wyklejali ją chyba przez trzy dni, podoba mi się, zawsze to coś innego, nie ma szarości. - Powinno być w Szczecinie więcej takich rzeczy - mówili mieszkańcy.

Odsłonięcie mozaiki odbyło się w ramach Święta Śródmieścia, które potrwa do niedzieli.

To mieszkańcy zdecydowali o lokalizacji i projekcie mozaiki. Powstały one z odpadów kafli pozyskanych od szczecińskich firm. Motywem jest okręt znajdujący się na Technikum Budowy Okrętów.

Autorki mozaiki to Ada Krawczak, Patrycja Makarewicz-Leszczyńska, Tomasz Midzio, Grzegorz Piaseczny i Paulina Stok-Stocka.
Relacja Anny Łukaszek (Radio Szczecin)
Odsłonięcie mozaiki odbyło się w ramach Święta Śródmieścia, które potrwa do niedzieli. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Odsłonięcie mozaiki odbyło się w ramach Święta Śródmieścia, które potrwa do niedzieli. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty