Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Jadalne kasztany w Glinnej można zbierać do końca października. Zupełnie za darmo. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Jadalne kasztany w Glinnej można zbierać do końca października. Zupełnie za darmo. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Trwa sezon na kasztany jadalne - można przyjechać do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej i nazbierać sobie pysznych nasion.
Większości kojarzą się ze słynną sceną z serialu "Stawka większa niż życie" i kultowym wręcz hasłem: "W Paryżu najlepsze kasztany są na placu Pigalle" - chodzi o kasztany, które podają w restauracjach.

- Nie chodzi o rosnące drzewa. Nie ma tam takich. Byłem, przeprowadziłem inwentaryzację, nie ma tam kasztanów, rosnących drzew - tłumaczy prof. Władysław Danielewicz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, opiekun naukowy arboretum w Glinnej.

- I wcale najlepsze nie są na placu Pigalle, tylko w ogrodzie, w arboretum w Glinnej - zapewnia Lidia Kmiecińska z Nadleśnictwa Gryfino. - Orzechy kasztana jadalnego, te nasiona, są pękate, nadają się do jedzenia na surowo - dodaje.

Jadalne kasztany w Glinnej można zbierać do końca października. Zupełnie za darmo.
Relacja Katarzyny Świerczyńskiej (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty