Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Na bój i po zwycięstwo - mottem 12. Brygady Zmechanizowanej żołnierzy pożegnał generał brygady Sławomir Dudczak.
Od 1 października obowiązki generała Dudczaka pełnił będzie jego dotychczasowy zastępca - pułkownik dyplomowany Roman Brudło. Były już dowódca jednostki po raz ostatni przemówił do żołnierzy.

- Stoję tutaj po raz ostatni na tym miejscu. Sztandar został przekazany. Dziś kończy się ten wyjątkowy dla mnie czas, w którym miałem zaszczyt dowodzić "Błękitną Brygadą". Dzięki waszym osiągnięciom, zarówno tym zespołowym, jak i indywidualnym, dzięki waszym kompetencjom, dzięki temu, jak dobrze wykonujecie swoje obowiązki, ale także dlatego, że niejeden z was traktuje służbę wojskową jako pasję. Na bój i po zwycięstwo. Dziękuję za wspólną służbę - mówił generał brygady Sławomir Dudczak.

To wyjątkowa jednostka i wyjątkowa brygada - mówił generał dywizji Maciej Jabłoński. W ten sposób szef 12 Dywizji Zmechanizowanej komentował zmiany na czele "Błękitnej Brygady". Jak mówił generał Jabłoński, w Szczecinie pracuje się bardzo intensywnie - dlatego też, dowódcy szybko się zmieniają.

- Tu dowódcy przeżywają dwa razy więcej niż na niejednej brygadzie, na niejednym pułku. Tu czas płynie dwa razy szybciej. I wam, żołnierzom "Błękitnej Brygady", tego tłumaczyć nie muszę. Chciałbym, żeby ta brygada dalej była awangardą w siłach zbrojnych. Aby szła na czele, badała nowe rozpoznania, zdobywała nowe doświadczenia. I tak się stało - mówił generał dywizji Maciej Jabłoński.

Generał Jabłoński jednocześnie bardzo chwalił za wykonaną pracę dotychczasowego dowódcę. Generał brygady Sławomir Dudczak pełnił obowiązki dowódcy od lutego 2019 roku.
Były już dowódca jednostki po raz ostatni przemówił do żołnierzy.
Jak mówił generał Jabłoński, w Szczecinie pracuje się bardzo intensywnie - dlatego też, dowódcy szybko się zmieniają.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty