Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Plac Orła Białego. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Plac Orła Białego. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Beton i granitową kostkę już wkrótce zastąpi zieleń. Plac Orła Białego w nowej odsłonie przestanie być parkingiem - ma za to stać się ulubionym miejscem wypoczynku dla szczecinian i turystów.
W naszej audycji "Radio Szczecin na Wieczór" Małgorzata Zychowicz-Prus, przewodnicząca Rady Osiedla Stare Miasto, mówiła, że zmiany przypadły do gustu mieszkańcom okolicznych ulic.

- My jesteśmy przeciwni temu, żeby plac był przeznaczony do parkowania samochodów. Od początku mieliśmy takie stanowisko i te zmiany, które teraz są przed nami, mieszkańcy są też z nich zadowoleni - przekonywała Zychowicz-Prus.

Arkadiusz Kuzio z Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego mówił natomiast, że zmiany wprowadzane są w złej kolejności i miasto najpierw powinno wybudować parkingowce.

- Najpierw powinniśmy zapewnić mieszkańcom możliwość parkowania. Bez parkingów tak naprawdę tym mieszkańcom nie przysługuje miejsce do parkowania i jest to dla nich zmartwienie - dodał Kuzio.

Pierwsze nasadzenia pojawią się na placu Orła Białego już pod koniec tego tygodnia.
- Od początku mieliśmy takie stanowisko i te zmiany, które teraz są przed nami, mieszkańcy są też z nich zadowoleni - przekonywała Zychowicz-Prus.
- Bez parkingów tak naprawdę tym mieszkańcom nie przysługuje miejsce do parkowania i jest to dla nich zmartwienie - dodał Kuzio.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty