Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Tym razem finansowy zastrzyk lotnisko otrzyma w ramach rządowej tarczy pomocowej.
Łączna kwota do podziału - dla wszystkich polskich portów lotniczych - to 142 miliony złotych - mówi rzecznik podszczecińskiego lotniska, Krzysztof Domagalski.

- Każde lotnisko, w tym i Port Lotniczy Szczecin-Goleniów, będzie mogło wystąpić o zwrot różnicy strat. W przypadku Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów jest to kwota około 1 miliona 400 tysięcy złotych - tłumaczy Domagalski.

- To nie pierwsza transza pieniędzy, które trafią na konto goleniowskiego lotniska. Wcześniej środki przekazały też władze lokalne - dodaje Domagalski. - Od Urzędu Miasta jest to kwota 10 milionów 185 tysięcy złotych, natomiast od samorządu województwa kwota rzędu 5 milionów złotych. Otrzymaliśmy także pożyczkę płynnościową od Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w kwocie 2,5 miliona złotych.

Pieniądze od rządu powinny trafić na konto lotniska w przeciągu kilku tygodni.

Załączamy plik PDF z oświadczeniem przesłanym do naszej redakcji przez Biuro Prasowe PPL.
- Łączna kwota do podziału dla wszystkich polskich portów lotniczych to 142 miliony złotych - mówi rzecznik podszczecińskiego lotniska, Krzysztof Domagalski.
To nie pierwsza transza pieniędzy, które trafią na konto goleniowskiego lotniska. Wcześniej środki przekazały też władze lokalne - dodaje Domagalski.
Oczekiwanie na zgodę KE na wsparcie inwestycyjne PL Szczecin Goleniów

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty