Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
autopromocja

Piłkarze Świtu Szczecin rozbili lidera grupy drugiej 3. ligi. Szczecinianie pokonali na wyjeździe Polonię Środa Wielkopolska 6:0 w 13. kolejce rozgrywek.
To pierwsza porażka, w tym sezonie, ekipy prowadzonej przez byłego szkoleniowca Błękitnych Stargard Krzysztofa Kapuścińskiego. Piłkarski nokaut rozpoczął Adam Nagórski. Następnie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Adam Ładziak. Pod koniec pierwszej połowy do siatki Polonii trafił Paweł Krawiec i do przerwy zespół ze Skolwina prowadził 3:0.

W drugiej połowie nadal trwał koncert gry w wykonaniu podopiecznych trenera Andrzeja Tychowskiego. Czwartego gola zdobył Szymon Kapelusz. Swojego drugiego gola w niedzielnym spotkaniu strzelił Adam Ładziak.

Rezultat meczu ustalił Miłosz Kraśniewicz dla którego była to premierowa bramka w 3. lidze. Po niezwykle efektownym zwycięstwie w Środzie Wielkopolskiej, Świt pozostał na trzecim miejscu w tabeli, ale ma już tylko cztery punkty straty do prowadzącej Polonii.

W innym niedzielnym meczu tej grupy 3. ligi, rezerwy Pogoni Szczecin zremisowały z wiceliderem rozgrywek Radunią Stężyca 3:3.