Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
"Na oświacie oszczędzacie? Dobro dzieci w nosie macie!" - ten i 150 podobnych banerów zawisło w miejscowościach gminy Cedynia.
Rodzice i nauczyciele ze szkoły podstawowej w Piasku w ten sposób chcą przekonać burmistrza i radnych do zmiany decyzji o przekształceniu placówki.

Najpierw banery wisiały tylko w samym Piasku, teraz także w Cedyni, Bielinku, Łukowicach, Lubiechowie Górnym i Lubiechowie Dolnym. I jak zapowiadają rodzice, to nie jest koniec.

- Rodzice nie chcą się poddać i będą walczyć do końca - mówi Monika Ostromecka z rady rodziców. - Mamy tutaj bardzo dużo pomysłów, które chcemy wdrożyć w najbliższym czasie i udowodnić, że szkoła jak najbardziej jest na miejscu i że gminę stać na utrzymanie dwóch szkół - dodaje.

Radni gminy w październiku podczas sesji podjęli zamiarową uchwałę, że Szkoła im. Leśników Polskich w Piasku zostanie od września przyszłego roku przekształcona. To oznacza, że w Piasku pozostaną jedynie oddziały 0-3, a starsze dzieci będą na koszt gminy dojeżdżać do szkoły w Cedyni.

Placówkę w Piasku miałby przejąć Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy. Na takie rozwiązanie od początku nie zgadzają się rodzice i nauczyciele.
Relacja Katarzyny Świerczyńskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty