Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Szczere wyznanie autorki filmu Grudzień Nasz i Wasz w Rozmowie Pod Krawatem. ,,Płakałam podczas realizacji dokumentu, nie mogłam inaczej, kiedy słuchałam opowiadania świadków historii Grudnia '70" - mówiła na naszej antenie Joanna Pieciukiewicz, reżyserka i dokumentalistka Telewizji Polskiej.
Dziennikarka przyznała, że temat Grudnia '70 jest jej szczególnie bliski.

- Ja nie potrafię opowiadać historii, których nie przeżywam, które mnie nie fascynują, które mnie nie interesują. To może nie jest dobra cecha dziennikarza, bo nie potrafię być takim typowym dziennikarzem-rzemieślnikiem. Czasami żałuję, że nie potrafię zrobić filmu o wszystkich, o każdej sprawie. I tutaj też tak było, ja od początku jakby przeżywałam ten Grudzień, a tak naprawdę przeżywałam ten grudzień, to już chyba niejednokrotnie o tym mówiłam - przez całe życie - wyznała Pieciukiewicz.

Dodajmy, że w filmie Grudzień Nasz i Wasz wykorzystano niepublikowane wcześniej zdjęcia i nagrania, w tym zarejestrowane rozmowy pomiędzy funkcjonariuszami Milicji Obywatelskiej, a także relacje świadków, lekarzy i żołnierzy opowiadających o masakrze z grudnia 1970 r. w Szczecinie.
- Ja nie potrafię opowiadać historii, których nie przeżywam, które mnie nie fascynują, które mnie nie interesują. To może nie jest dobra cecha dziennikarza, bo nie potrafię być takim typowym dziennikarzem-rzemieślnikiem. Czasami żałuję, że nie potrafię zrobić filmu o wszystkich, o każdej sprawie. I tutaj też tak było, ja od początku jakby przeżywałam ten grudzień, a tak naprawdę przeżywałam ten grudzień, to już chyba niejednokrotnie o tym mówiłam - przez całe życie - wyznała Pieciukiewicz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty