Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Elektrownia Dolna Odra. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Elektrownia Dolna Odra. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Jest pierwsza decyzja administracyjna w sprawie budowy gazociągu, który ma doprowadzić błękitne paliwo do Elektrowni Dolna Odra.
- Obok bloków węglowych w Dolnej Odrze powstają dwa największe bloki parowo-gazowe w Polsce - mówi Iwona Dominiak z Gaz Systemu.

- Budowa rurociągu przyłączeniowego do elektrowni Dolna Odra jest na etapie projektowania. Właśnie otrzymaliśmy decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy gazociągu przyłączeniowego do tej elektrowni. Przed nami jeszcze uzyskanie decyzji lokalizacyjnej oraz pozwolenia na budowę - informuje Dominiak.

Gazociąg do Dolnej Odry w Nowym Czarnowie będzie miał kilkadziesiąt kilometrów długości i 70 centymetrów średnicy.

- Ponad 60 kilometrów długości gazociągu o średnicy 700 milimetrów, przebiegający przez teren województwa zachodniopomorskiego, na terenie gmin: Przelewice, Pyrzyce, Kozielice, Banie, Gryfino i Widuchowa. Zakres inwestycji obejmuje budowę gazociągu z układem wyłączeniowym oraz zostanie także dla potrzeb tego przyłączenia wybudowania stacja gazowa - tłumaczy Dominiak.

Gazociągiem do Dolnej Odry popłynie gaz z terminalu gazu skroplonego w Świnoujściu lub gazociągu Baltic Pipe, który jest nadal budowany i będzie ciągnął się aż z Danii.
- Przed nami jeszcze uzyskanie decyzji lokalizacyjnej oraz pozwolenia na budowę - informuje Dominiak.
- Zakres inwestycji obejmuje budowę gazociągu z układem wyłączeniowym oraz zostanie także dla potrzeb tego przyłączenia wybudowania stacja gazowa - tłumaczy Dominiak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty