Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To dobry pomysł - mówi o wprowadzeniu opłaty za wstęp do Wolińskiego Parku Narodowego Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów. Za opłatami jest też wielu turystów.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska właśnie opiniuje projekt rządowego rozporządzenia, które umożliwi pobieranie opłat za wstęp m.in. do Wolińskiego Parku Narodowego. Mateusz Bobek podkreśla, że to właściwa decyzja.

- Jest to słuszny kierunek rozwoju turystycznego. Parki powinny mieć dodatkowe środki, aby rozwijać tę linię swojej działalności. Z pewnością przez to będzie bogatsza infrastruktura turystyczna, więcej możliwości. To jest krok w słusznym kierunku, który wzbogaci ofertę turystyczną całej wyspy Wolin - mówi burmistrz Międzyzdrojów.

Wśród turystów zdania są podzielone, jednak wielu widzi korzyści takiego rozwiązania.

- Miło jest, jak takie rzeczy są otwarte i ludzie mogą po prostu swobodnie korzystać. - Wszędzie chyba są, w górach są płatne. - Bardzo się cieszę. Wreszcie nie będzie tylu ludzi, którzy nie muszą tam być. Np. piją, rozkładają się na pikniki itd. Ja to widziałam. - Żeby tu jeszcze zadbać o infrastrukturę w ramach parku, to jakąś opłatę można by wprowadzić - mówią turyści.

Wiele parków pobiera opłaty od lat, m.in. Tatrzański, Karkonoski czy Słowiński. Dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego Piotr Daniszewski deklarował na antenie Radia Szczecin, że bilet wstępu mógłby kosztować 8 zł, a ulgowy 4.

Nad projektem pracuje obecnie Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego.
Mateusz Bobek podkreśla, że to właściwa decyzja.
Wśród turystów zdania są podzielone, jednak wielu widzi korzyści takiego rozwiązania.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty