Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Są w pełni elektryczne i na jednym ładowaniu przejechać mogą ponad 250 kilometrów. Trzy nowe, w pełni ekologiczne samochody osobowe trafiły w czwartek do Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
Każdy z tych pojazdów wspierać będzie pracę bieżącą oddziału prewencji, wydziału do walki z korupcją oraz wydziału postępowań administracyjnych - mówi młodszy inspektor Sławomir Podgórski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

- Jest bardzo dynamiczny, jak na jazdę miejską jest fantastycznym samochodem. Te samochody bardziej nadają się do takich działań administracyjnych. Akurat moja siedziba wydziału jest pięć kilometrów stąd, przy Komisariacie nad Odrą, musimy codziennie jeździć po pocztę, także ten samochód wspaniale się sprawuje - dodaje Podgórski.

Samochody zostały przekazane zachodniopomorskiej Policji przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który w połowie sfinansował zakup tych pojazdów.
- Akurat moja siedziba wydziału jest pięć kilometrów stąd, przy Komisariacie nad Odrą, musimy codziennie jeździć po pocztę, także ten samochód wspaniale się sprawuje - dodaje Podgórski.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty