Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Inwestycja warta jest prawie 100 milionów złotych. Prace drogowców zakończą się w maju 2022 roku. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Inwestycja warta jest prawie 100 milionów złotych. Prace drogowców zakończą się w maju 2022 roku. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Ruch wahadłowy i utrudnienia dla kierowców - to w najbliższym czasie spotka wszystkich jadących drogą wojewódzką nr 111. Na kilku odcinkach rozpoczynają się ciężkie prace wykonawcy remontu trasy - firmy Budimex.
"Stojedenastka" to popularna w regionie "trasa alternatywna nad morze". Latem często ratuje skórę kierowcom, którzy stoją w korkach na drodze ekspresowej S3. Również tę drogę dopada właśnie zmora utrudnień.

Kierowcy będą musieli zdjąć nogę z gazu na czterech odcinkach. Pierwszy z nich, znajduje się pomiędzy miejscowościami Recław i Łąka. To ponad 8-kilometrowy kawałek DW 111, na którym od poniedziałku obowiązuje ruch wahadłowy.

Warto dodać, że w tym miejscu nowa organizacja ruchu funkcjonowała będzie tylko w ciągu dnia. Kolejne, mniejsze - bo mierzące kilkaset metrów - odcinki kierowcy napotkają w Żarnówku, Zielonczynie i Stepniczce. Tutaj z utrudnieniami trzeba liczyć się całą dobę.

Inwestycja warta jest prawie 100 milionów złotych. Prace drogowców zakończą się w maju 2022 roku.
Relacja Bartłomieja Czetowicza

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty