Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Spore opóźnienia przy przebudowie ulicy Hrubieszowskiej w Szczecinie. Od wielu miesięcy na bardzo wolne tempo prac narzekają nie tylko mieszkańcy tej części miasta, ale także i miejscowi przedsiębiorcy.
- Na moje oko, powinno być przede wszystkim więcej ludzi do pracy, a tu przychodzi codziennie garstka. Nie można normalnie przejeżdżać ulicą, brak odpowiedniego oznakowania - mówią.

Prace na ulicy Hrubieszowskiej mogą potrwać jeszcze przez miesiąc - przyznaje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Dodaje, że wykonawca tej inwestycji złożył już wniosek o przesunięcie końcowego terminu o kilka tygodni.

- Jesteśmy na etapie sprawdzania zasadności tego wniosku. Nie mniej na pewno przesunięcie będzie m.in. ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Przypominam, że w lutym zostały wstrzymane roboty ze względu na reżimy technologiczne i różne sytuacje związane z tym, że była bardzo niska temperatura i duże opady śniegu. Nie mniej jesteśmy już zdecydowanie bliżej niż dalej końca - zapewnia Pieczyńska.

Na ulicy Hrubieszowskiej od wielu miesięcy przebudowywana jest jezdnia, a także kanalizacja deszczowa, sanitarna i wodociągowa. Budowane jest tu także nowe oświetlenie uliczne, chodniki i miejsca parkingowe.

Wykonawcą robót jest firma ELBUD ze Szczecina. Koszt inwestycji to kwota prawie 4 milionów 300 tysięcy złotych.
Od wielu miesięcy na bardzo wolne tempo prac narzekają nie tylko mieszkańcy tej części miasta, ale także i miejscowi przedsiębiorcy.
Prace na ulicy Hrubieszowskiej mogą potrwać jeszcze przez miesiąc - przyznaje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty